5 aparatów fotograficznych w LG V40

Dział mobilny LG nie ma ostatnio łatwego życia. Pomimo naprawdę udanego modelu V30, nie udało się podbić rynku ani serc i portfeli użytkowników. Koreański producent idzie więc na całość. Następca modeli V30 i V35 ThinQ będzie miał 5 aparatów fotograficznych.
5 aparatów fotograficznych w LG V40

Już poprzednie smartfony LG robiły dobre zdjęcia. Teraz producent na tym właśnie aspekcie chce skupić się, promując model V40. Pytanie tylko, po co w telefonie (poza wyróżnieniem się na rynku) aż tyle modułów fotograficznych? Według serwisu Android Police, 3 znajdą się z tyłu, a 2 z przodu urządzenia. O ile bez najmniejszego problemu możemy znaleźć zastosowanie dla podwójnych aparatów, o tyle potrójny może budzić wątpliwości. Choć w tę stronę poszło już Huawei w P20 Pro, a według nieoficjalnych informacji podobne rozwiązanie planuje też Samsung w Galaxy S10+. Niewykluczone, że w LG będzie to właściwie typowa konfiguracja głównego aparatu plus kamera pomocnicza do uzyskiwania efektu bokeh, a trzecie “oko” zapewni zoom optyczny.

LG V35 ThinQ to udany smartfon ze świetnym aparatem, ale bez sukcesu rynkowego (fot. Digitaltrends)

LG V40 niemal na pewno dostanie wydajny SoC Snapdragon 845. Pamięci RAM należy spodziewać się na poziomie 6 GB. Na obudowie telefonu znajdzie się dodatkowy przycisk do wywoływania asystenta obsługi głosowej Google. Niemal pewny jest także ekran z modnym ostatnio tzw. notchem.

W obecnej sytuacji, kiedy niemal wszystkie flagowce największych producentów korzystają z tego samego procesora, trudno jest zaimponować specyfikacją techniczną. Być może potrójny główny aparat rzeczywiście wyróżni to urządzenie (w sumie, razem z 2 przednimi, modułów foto będzie 5). Waszym zdaniem, LG V40 zdobędzie popularność? | CHIP