CEO Ubisoftu wieszczy śmierć konsolom

Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, twierdzi, że już całkiem niedługo zobaczymy ostatnią generację konsol do gier. Konkretnie – mają nimi być już następcy aktualnych wersji PlayStation 4 oraz Xbox One X.
CEO Ubisoftu wieszczy śmierć konsolom

Zobacz najniższe ceny konsol.

W wywiadzie z serwisem Variety prezes francuskiej firmy powiedział:

Jestem zdania, że zobaczymy następną generację konsol, ale jest niemała szansa na to, że krok-za-krokiem będziemy widzieli coraz mniej sprzętu. Z czasem streaming będzie bardziej dostępny dla wielu graczy, co sprawi, że niekonieczny będzie duży i wydajny sprzęt w domu. Będzie jeszcze jedna generacja konsol, a potem wszyscy będziemy streamować. – powiedział Guillemot. Pomoże to rosnąć sektorowi gier AAA jeszcze szybciej. Musimy pracować nad dostępnością gier w taki sposób, by były one grywalne na różnych urządzeniach. Jednak fakt, że będziemy mogli streamować gry bezpośrednio na smartfony czy telewizory bez użycia konsol zmieni rynek.

Jako przykład usług przyszłości dla graczy prezes Ubisoftu wskazuje chociażby GeForce Now Nvidii. Jest kilka firm już pracujących nad streamingiem, jak NVIDIA – powiedział Guillemot.

To oczywiście możliwy scenariusz na przyszłość komputerowej rozrywki. Przywiązanie użytkowników do usług streamingowych nie będzie jednak łatwe. Wolę wsparcia takiego systemu muszą tak naprawdę wyrazić producenci gier, ale i producenci konsol i sprzetu dla graczy. Na to się jednak nie zanosi. | CHIP