E3: Najciekawsze gry, które zmierzają na PS4

the last of us 2
the last of us 2

The Last of Us 2

Konferencję Sony otworzył genialny pokaz sequelu jednego z największych bestsellerów PS3. Przez pięć lat nastoletnia Ellie zdążyła zamienić się w pewną siebie i silną młodą kobietę. Film prezentuje najpierw pięknie zmontowaną scenkę przerywnikową, zachwycającą poziomem animacji twarzy i emocjami, a następnie obszerny gameplay, na którym można podziwiać bohaterkę w dość brutalnych scenach. Naughty Dog daje wyraźnie do zrozumienia, że w grze panować będzie atmosfera zaszczucia, a liczba zagrożeń czyhających na życie Ellie zmusi ją głównie do skradania się w mroku. Premiera gry wciąż nie została ujawniona. Jeśli nie graliście w pierwszą część to gorąco zachęcamy (sprawdź najlepsze oferty na “The Last of Us”).

Death Stranding

Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać dość obfity materiał z rozgrywki najnowszego dzieła Hideo Kojimy. “Death Stranding” to niezwykła produkcja, o której tak naprawdę ciężko cokolwiek napisać bez snucia domysłów. Główny bohater (w tej roli Norman Reedus znany z “The Walking Dead”) wydaje się pracować jako pewnego rodzaju kurier, który przemierza wyludniony świat przenosząc cenne ładunki na piechotę. Gameplay pokazuje sporo eksploracji, ale także elementy skradankowe. Na drodze bohatera staną m.in. niewidzialne bestie, które da się zobaczyć wykorzystując energię płodu noszonego w specjalnym zbiorniku. Na zwiastunie widać też dwie nowe aktorki – Lea Seydoux (m.in. “Lobster”, “Spectre”, “Piękna i Bestia”) i Lindsay Wagner (m.in. “Rykoszet”, “Samson”). Wciąż nie wiemy kiedy gra zadebiutuje na PS4 (sprawdź aktualne ceny konsoli), ale będzie to zdecydowanie jedna z najbardziej oryginalnych gier tej dekady.

Ghost of Tsushima

Na konferencji pierwszy raz zaprezentowano gameplay z zapowiedzianej rok temu gry akcji osadzonej w feudalnej Japonii. “Ghost of Tsushima” to wysokobudżetowa produkcja z otwartym światem, która imponuje oprawą graficzną. Za wcześnie, by nazywać go alternatywą dla “Wiedźmina 3”, ale podobieństw nie sposób nie zauważyć. Główny bohater też jest samotnikiem, jeździ konno i przeciwstawia się złym ludziom. Do tego perfekcyjnie włada bronią białą. Raczej nie zobaczymy tu potworów, ale możemy liczyć na widowiskowe i dynamiczne walki, a także emocjonujące scenki przerywnikowe.

Control

Nowość od studia Remedy wygląda jak… kontynuacja lub spin off “Quantum Break”. Główna bohaterka przypomina bardzo mocno jedną z postaci pobocznych w grze, a sama kolorystyka i mechanika skupiona na manipulowaniu czasem także wygląda jak żywcem przeniesiona z tamtego hitu. W grze wcielimy się w dziewczynę, która zostaje dyrektorką tajnego biura w Nowym Jorku. W wyniku pozaziemskiego zagrożenia konieczne będzie korzystanie z nadnaturalnych zdolności. Premiera zapowiedziana została na 2019. Poza konsolą PS4, “Control” pojawi się także na PC i Xbox One (sprawdź aktualne ceny Xbox One X z zestawem gier).

Resident Evil 2 – remake

Niemałe poruszenie na konferencji wywołała zapowiedź remake’u jednego z najlepszych horrorów, jakie kiedykolwiek powstały. “Resident Evil 2” nie będzie tylko grą z podciągniętą rozdzielczością, ale zupełnie nowym, napisanym od podstaw dziełem. Zamiast dwuwymiarowych teł, dostaniemy trójwymiarowe, dopracowane lokacje, odświeżonych bohaterów i oczywiście bardziej współczesne sterowanie. Gra otrzyma dwie kampanie (Leona i Claire). Nie zmieni się natomiast cała atmosfera mroku i klimat survivalu, w którym każdy nabój będzie na wagę złota. | CHIP