Huawei: smartfon dla graczy, rozkładany telefon i obsługa 5G

Niedawno pisaliśmy o patencie na gamingowy smartwatch Huaweia zatwierdzonym przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. Swoje propozycje smartfonów dla graczy pokazały już Xiaomi i ZTE. Teraz dowiadujemy się, że Huawei chce wprowadzić na rynek własny specjalizowany telefon jeszcze w tym roku – tak wynika z zapowiedzi szefa działu marketingu firmy, Jima Xu. Szczegóły parametrów nie zostały na razie podane, ale spodziewam się, że smartfon wykorzysta autorską technologię producenta – GPU Turbo pozwalającą na zwiększenie wydajności w czasie gry.
huawei
huawei

Na początku przyszłego roku Huawei ma przedstawić z kolei rozkładany smartfon. Z zapowiedzi Jima Xu wynika, że koncern chce zrobić to wcześniej niż Samsung, który pracuje nad podobnym urządzeniem planowanym na luty. Żaden z producentów nie będzie pierwszym, ponieważ taki telefon pojawił się już w postaci ZTE Axona M. Ponieważ jednak telefon przeszedł bez większego echa, a ZTE w rankingu sprzedaży smartfonów jest daleko za Samsungiem czy Huaweiem, to możliwe, że dopiero jeden z modeli liderów branży będzie miał szansę zapoczątkować nową modę.

Kto pierwszy skonstruuje elastyczny, rozkładany smartfon? (fot. Techgistafrica)

Jim Xu potwierdza również premierę pierwszego smartfonu obsługującego sieć 5G. Pojawi się on na rynku w czerwcu 2019 roku. Sieć 5G to nowy standard łączności – według testów Qualcommu, prędkość pobierania danych może wynieść ponad 490 Mbps przy 7-krotnie mniejszych opóźnieniach przesyłu niż w sieci 4G.

Plany Huawei są ciekawe. Koncern ma wiele dobrych pomysłów, a jego urządzenia cieszą się coraz większą popularnością. Pod względem światowych wyników wciąż daleko mu do Samsunga, ale z roku na rok dystans zmniejsza się, co ostatnio zauważono także w USA – Huawei jest obecnie jedyną chińską marką, która znalazła się w rankingu Forbesa. A to wszystko, przypomnijmy, w sytuacji kiedy firma z Shenzhen jest blokowana na amerykańskim rynku. | CHIP