iOS 11.4 pożera baterię

Na oficjalnym forum Apple’a znaleźć można coraz więcej postów dotyczących drenowania baterii przez system operacyjny. Mowa jest tutaj nawet o utracie 30% w ciągu kilku minut.
iphone bateria
iphone bateria

Nie korzystam za wiele z mojego iPhone’a 6s, więc bateria wytrzymywała mi najczęściej przez całą dobę. Po aktualizacji 11.4 mam 2% baterii po zaledwie 11 godzinach. – komentuje jeden z użytkowników.

Sprawdzałem ustawienia i nie widzę żadnej funkcji, którą aktualizacja mogłaby włączyć samodzielnie. W ciągu kilku minut z 50% baterii zostało mi 20%, choć wcale nie używałem iPhone’a – raportuje inny użytkownik forum.

Na Twitterze także widać zaniepokojonych posiadaczy smartfonów Apple’a, którym energia w baterii się kurczy nawet przy wyłączonym ekranie.

Problem nie wydaje się związany z konkretnym modelem. Apple nie wystosował na razie komentarza w tej sprawie, więc użytkownicy radzą sobie na własną rękę. Niektórym osobom pomaga przełączenie się na pasmo 2,4 GHz zamiast 5 GHz WiFi. W ciągu kilku najbliższych tygodni Apple wyda kolejną, pomniejszą aktualizację 11.4.1, która być może naprawi usterkę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy łatka, mająca poprawić stabilność i funkcjonalność systemu równocześnie działa na jego niekorzyść. Poprzednie aktualizacje iOS zawieszały urządzenia i zmniejszały poziom bezpieczeństwa. | CHIP