iphone bateria

iOS 11.4 pożera baterię

iOS 11.4 to ostatnia duża aktualizacja, która została udostępniona posiadaczom iPhone'ów w ubiegłym miesiącu. Od tego czasu na forach internetowych zaczęły pojawiać się raporty użytkowników - wiele osób twierdzi, że łatka jest wadliwa, gdyż skraca czas pracy urządzenia, bez względu na jego model.

Na oficjalnym forum Apple’a znaleźć można coraz więcej postów dotyczących drenowania baterii przez system operacyjny. Mowa jest tutaj nawet o utracie 30% w ciągu kilku minut.

Nie korzystam za wiele z mojego iPhone’a 6s, więc bateria wytrzymywała mi najczęściej przez całą dobę. Po aktualizacji 11.4 mam 2% baterii po zaledwie 11 godzinach. – komentuje jeden z użytkowników.

Sprawdzałem ustawienia i nie widzę żadnej funkcji, którą aktualizacja mogłaby włączyć samodzielnie. W ciągu kilku minut z 50% baterii zostało mi 20%, choć wcale nie używałem iPhone’a – raportuje inny użytkownik forum.

Na Twitterze także widać zaniepokojonych posiadaczy smartfonów Apple’a, którym energia w baterii się kurczy nawet przy wyłączonym ekranie.

Problem nie wydaje się związany z konkretnym modelem. Apple nie wystosował na razie komentarza w tej sprawie, więc użytkownicy radzą sobie na własną rękę. Niektórym osobom pomaga przełączenie się na pasmo 2,4 GHz zamiast 5 GHz WiFi. W ciągu kilku najbliższych tygodni Apple wyda kolejną, pomniejszą aktualizację 11.4.1, która być może naprawi usterkę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy łatka, mająca poprawić stabilność i funkcjonalność systemu równocześnie działa na jego niekorzyść. Poprzednie aktualizacje iOS zawieszały urządzenia i zmniejszały poziom bezpieczeństwa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.