Na Netflixie zagramy w Minecrafta

Serwis nawiązał współpracę z Telltale Games.

„Minecraft: Story Mode” jest grą przygodową osadzoną w realiach popularnego uniwersum. Celem główny bohatera i jego towarzyszy jest odnalezienie Zakonu Kamienia, który może ocalić świat. Na PC ten tytuł pojawił się w 2015 roku. „Granie na Netflixie” brzmi dziwnie, ale nie jest to zupełna nowość. W ubiegłym roku platforma wprowadziła takie rozwiązanie dla dwóch interaktywnych filmów: „Kot w Butach: Uwięziony w Baśni” i „Buddy Błyskawica: Sterta Pomysłów”. Produkcje te ogląda się tak jak inne seriale czy filmy, a w kluczowych momentach, kiedy akcja jest zatrzymywana użytkownik za pomocą pilota wybiera jedną z dwóch opcji, które popychają fabułę w określoną stronę.

Z kolei „Stranger Things” to jeden z największych hitów Netflixa bazujący na nostalgii za latami 80 ubiegłego wieku. Telltale Games ma już na koncie wiele udanych gier przygodowych związanych z licencjami lubianych marek m.in. „The Walking Dead”, „Game of Thrones”, czy „Borderlands”. Kalifornijskie studio nawiązało współpracę z platformą VOD, dzięki czemu powstanie interaktywna, przygodowa gra na motywach serialu. Grywalna wersja „Stranger Things” pojawi się na PC i konsolach. Produkcja jednak jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Twórcy zapowiedzieli, że to dopiero jeden z pierwszych projektów, co oznacza, że prawdopodobnie powstaną także gry na motywach innych seriali Netflixa.

Jeżeli lubicie „Stranger Things” i macie Androida to polecamy zagrać w bezpłatną grę przygodową stylizowaną na produkcje z lat 80. Z kolei jeśli lubicie bardziej ambitne tytuły przypominamy, że wkrótce zadebiutuje finał ostatniego sezonu sagi o przygodach Clementine – „The Walking Dead: The Game”. | CHIP