We wtorek rozpoczyna się Computex – co u MSI?

MSI na Computexie pokaże sporo sprzętu dla graczy. Widać, że producent konsekwentnie stawia na rozwój nie tylko podzespołów i laptopów tego typu, ale także monitorów. Jeśli chodzi o przenośne komputery, uwagę zwraca GT75 Titan 8RG, a więc model wyposażony w procesor Intel Core i9 i grafikę GeForce GTX 1080.
We wtorek rozpoczyna się Computex – co u MSI?

MSI GT75 Titan 8RF to wielki, ciężki, ale i wyjątkowo wydajny laptop (fot. MSI)

Podobnie jak i wcześniejsze wersje z serii GT, nowy laptop będzie można rozbudowywać o dodatkowe dyski SSD oraz pamięć RAM. Ciekawostką jest klawiatura Rapid Mechanical SteelSeries z podświetleniem LED RGB. Należy pochwalić producenta za zainstalowanie karty sieciowej Aquantia 10 GbE. Standard 10 GbE nie jest powszechnym rozwiązaniem, ale w przypadku wydajnego komputera do gier łatwo zrozumieć, skąd zainteresowanie producenta tak szybką łącznością. Wersje  instalacyjne gier mają często kilkadziesiąt GB.

MSI GE73 Raider RGB – odświeżona, nie tylko wizualnie, wersja poprzedniego GE73, bardzo wysoko ocenionego w teście CHIP-a (fot. MSI)

MSI GE73 Raider RGB wprawdzie został już pokazany wcześniej, ale warto o nim wspomnieć, choćby dlatego, że dostał nagrodę “Computex 2018 Best Choice Category”. Procesory Core i7 generacji ósmej, GeForce’y GTX 1060 lub GTX 1070 w połączeniu z ekranami 120 Hz – w rezultacie mamy bardzo ciekawe laptopy dla graczy.

MSI GS65 Stealth to połączenie ultrabooka i komputera dla graczy (fot. MSI)

Na Computexie zobaczymy także model GS65 Stealth, a więc lekki, właściwie pozbawiony ramek ekranu laptop. W bardzo cienkiej obudowie udało się tu zmieścić GeForce’a GTX 1070 oraz Core i7 – tandem pozwalający na uruchomienie każdej obecnie dostępnej gry.

Tajwańska firma wyraźnie dąży do tego, żeby jej klienci mogli w pełni wyposażyć stanowisko do gry wyłącznie w sprzęt MSI, stąd po słuchawkach, myszach i klawiaturach konieczne były też monitory (fot. MSI)

Wiadomo, że w Tajpej pojawią się także monitory dla graczy. Obecny od niedawna na rynku model Optix MPG27 dostał zresztą nagrodę honorową w kategorii Innovation Award i zajął pierwsze miejsce w Computex 2018 Best Design Award.

Pewnym zaskoczeniem może być natomiast obecność komputerów Pro 24X. Są to maszyny typu All-in-One, a więc integrujące podzespoły komputera wewnątrz obudowy monitora. Nowy MSI Pro 24X wyposażono w 23,8-calową matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z bardzo cienkimi ramkami bocznymi o grubości 2,2 mm.

PRO X24 – 24-calowy komputer typu All-in-One to jedno z nielicznych niegamingowych urządzeń MSI, które zobaczymy podczas Computexu (fot. MSI)

Wewnątrz znajdą się procesory Intel Celeron 3865U, Pentium 4415U, Core i3-7100U lub Core i5-7200U, do 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz 2,5-calowe dyski SATA lub SSD M.2 NVMe.

Poza tym MSI podczas targów pokaże dwie nowe płyty główne: B360 Gaming Pro Carbon korzystające z chipsetu Intela ze średniej półki. Płyta ma wiele elementów znanych z high-endowych modeli opartych o chipsety z serii Z, jak choćby MSI Mystic Light (podświetlenie LED RGB) czy solidną sekcję zasilania.

Computex potrwa od 5 do 9 czerwca. We wtorek napiszemy o tym wydarzeniu więcej. | CHIP