Letnia Szkoła Pisania Scenariuszy Gier Komputerowych zaprasza na kurs

Bezpłatna Szkoła Letnia wystartuje już 12 sierpnia i potrwa 10 dni, w trakcie których kursanci będą mogli skorzystać z 8 godzin wykładów, 24 godzin warsztatów, 22 godzin opieki mentora oraz wizyt w czterech krakowskich studiach gier. Dla młodych artystów możliwość porozmawiania z osobami odpowiadającymi za produkcję tak znanych gier jak chociażby trylogii o “Wiedźminie” oraz zajrzenia za kulisy pracy branżowego scenarzysty to wyjątkowa atrakcja. Na czas szkolenia organizator zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Wszystkie wykłady i warsztaty odbędą się w Wilii Decjusza w Krakowie.
Letnia Szkoła Pisania Scenariuszy Gier Komputerowych zaprasza na kurs

O miejsce w szkole może się ubiegać każdy. Zgłoszenie należy przesłać do 25 lipca na adres mailowy: [email protected]. W wiadomości kandydat powinien zawrzeć list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów) oraz próbkę literacką w postaci opisu przygody z wymyślonej gry RPG wraz z fragmentem dialogu między postaciami i komentarzem reżyserskim. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Warto dodać, że pierwsza edycja kursu cieszyła się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem. Z setek zgłoszeń wybrano 12 osób. Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych to autorski projekt Małgorzaty Różańskiej, która od lat współpracuje z literatami z całego świata. | CHIP