Microsoft Surface Andromeda – nowe szczegóły tajnego projektu

Część informacji o projekcie Andromeda napisała już w naszym serwisie Sylwia Zimowska. W skrócie chodzi o urządzenie, które można nazwać czymś w rodzaju składanego tabletu. Sprzęt ten, po złożeniu rozmiarami odpowiada współczesnym smartfonom. Natomiast w postaci rozłożonej mamy do czynienia z całkiem sporym tabletem.
tablet microsoftu
tablet microsoftu

Według Microsoftu Andromeda to projekt, który umożliwi wprowadzenie na rynek nowej “przełomowej” klasy urządzeń. Kieszonkowy składany komputer Surface, bo o nim mowa, ma być sprzętem stanowiącym pomost pomiędzy światem komputerów stacjonarnych i laptopów, a światem smartfonów i tabletów. Notatka nie zdradza niestety żadnych szczegółów na temat komponentów, wiadomo jedynie jakie są ogólne koncepcje dotyczące tego sprzętu. Ma to być urządzenie oferujące odpowiednio dużą moc obliczeniową (porównywalną z komputerami) a jednocześnie zapewniające mobilność, z której słyną telefony.

Jak to urządzenie może wyglądać? Pewnego wyobrażenia na ten temat dostarczają ilustracje wyrenderowane i opublikowane na Twitterze przez Davida Breyera, który w swoich pracach twierdzi, że bazował na zgłaszanych przez Microsoft patentach. Nam jednak planowany sprzęt Microsoftu bardziej kojarzy się z fikcyjnymi, składanymi tabletami z serialu Westworld (patrz film powyżej).

Należy pamiętać, że nie powinniśmy się sugerować ani czasem pracy nad konkretnym projektem, ani też stopniem jego zaawansowania. Żaden z tych czynników nie określa tego kiedy i czy w ogóle zobaczymy takie interesujące urządzenie w formie komercyjnie dostępnego produktu. Warto przypomnieć, że Microsoft potrafił już w przeszłości anulować projekty będące bardzo blisko rynkowej premiery. Przykładem może być projekt Surface Mini – urządzenie w formie elektronicznego notatnika – który został anulowany zaledwie kilka tygodni przed rynkową premierą. | CHIP