Nowe dane i zdjęcia Huawei Nova 3

Wygląda na to, że Huawei szykuje nam kolejny telefon ocierający się o rangę flagowca. Mowa o Huawei Nova 3. Telefon ten zobaczymy już niedługo. Chińska firma pokażę go nam 18 lipca. Wcześniej natomiast smartfon ten pojawił się w bazie TENAA. Czego należy się spodziewać?
Nowe dane i zdjęcia Huawei Nova 3

Nova 3 będzie modelem skierowanym do tzw. wyższego segmentu średniego. Zachowa więc pewne cechy flagowca, jednocześnie dysponując nieco słabszą specyfikacją. Sercem urządzenia będzie procesor HiSilicon Kirin 710, o którym więcej pisaliśmy w połowie czerwca. Jest to ośmiordzeniowy układ korzystający z dwóch bloków po cztery rdzenie (prawdopodobnie Cortex A73 + Cortex A53). Prawdopodobnie także i w Nova 3 zobaczymy GPU Turbo – technologię znaną z Honor Play.

Chiński producent kusi zdjęciami nowego smartfonu (fot. Huawei)

Huawei Nova 3 będzie dość dużym smartfonem. Jego ekran ma przekątną 6,3″, jest przy tym jeszcze bardziej “wydłużony”. Rozdzielczość ekranu chińskiej nowości wynosi 2340 x 1080. Ekran będzie miał silnie ograniczone ramki oraz tzw. notcha. Taka konstrukcja wydaje się być standardem dla smartfonów ze średniej i wysokiej półki w tym roku. Procesor będzie miał do dyspozycji 6 GB RAM, a na dane przewidziano od 64 do 128 GB. Bateria telefonu ma mieć pojemność 3650 mAh.

Miłośnicy mobilnej fotografii też powinni się z Nova 3 polubić. Z tyłu znajdziemy zestaw 16 MPix + 24 MPix, z przodu natomiast 24 MPix + 2 MPix. Chociaż oczywiście jakość zdjęć nie zależy wyłącznie od ich rozdzielczości, to już poprzednie modele Huawei pokazały, że ta firma robi aparaty coraz lepiej. Premiera za niecałe dwa tygodnie. | CHIP

[banner slot=”text”]