Oblężenie nowego Mi Store we Wrocławiu

Wrocławski Mi Store to trzeci w Polsce sklep firmy z Pekinu. Salon zaczął działać o 11:00. Jak zapowiadaliśmy, lokalny dystrybutor marki, Ingram Micro, przygotował serię urządzeń w obniżonych cenach, co musiało zachęcić miłośników Xiaomi. Na promocyjnej liście znalazły się w ograniczonej liczbie m.in. smartfony Mi Mix 2S (800 złotych) i Redmi Note 5 (500 złotych). Pierwsi chętni zjawili się w Pasażu Grunwaldzkim o 6 rano, a zatem 5 godzin przed otwarciem sklepu. O 9 czekało już 150 osób. Żeby uniknąć zamieszania organizatorzy przyznali klientom numery, uczestnicy inauguracji byli wpuszczani grupami. Wirtualna Polska rozmawiała z Adamem, któremu udało się wejść do salonu jako pierwszemu:
Oblężenie nowego Mi Store we Wrocławiu

Pod Pasażem byłem koło 7 i już wtedy nie byłem sam. Pierwszy z nas pojawił się o 6. Usytuowanie sklepu sprawdziłem sobie już w piątek i wiedziałem, gdzie biec. W tym cwaniactwie jednak też nie byłem jedyny, ale jak się raz jeszcze okazało, jestem po prostu w czepku urodzony i się udało.

Inny z klientów wybrał taką metodę:

Przedarłem się wejściem pracowniczym od tyłu, jednak jak wyszliśmy przed sklep pięć minut przed 9, to w kolejce już stało 50 osób. Nie wiem, jak oni to zrobili. Poluję już teraz tylko na to, co zostanie – opowiadał Wirtualnej Polsce Dawid.

Wcześniej Xiaomi otworzyło sklepy w Krakowie i Warszawie. W stolicy Małopolski Mi Store funkcjonuje w centrum handlowym Serenada, a w Warszawie – w Arkadii.

Wrocławianie bardzo zainteresowali się inauguracją Mi Store (fot. Gazeta Wrocławska)