Samsung pokazuje niezniszczalny ekran OLED

Giętkie wyświetlacze połączone są ze szklanymi osłonami, które mają tendencję do pękania nawet przy delikatnych uderzeniach. Dlatego koreański producent postanowił wykorzystać panel wzmacniany plastikową, przeźroczystą osłoną.
samsung oled
samsung oled

– Plastikowa szybka nadaje się zwłaszcza do przenośnych urządzeń elektronicznych nie tylko ze względu na swoją niezniszczalność, ale też z uwagi na wagę, przepuszczalność i twardość bardzo zbliżoną do szkła – tłumaczy Hojung Kim, dyrektor generalny działu komunikacji Samsung Display.

Panel przeszedł rygorystyczny test spełniający wymogi Departamentu Obrony USA. Ekran upuszczony został 26 razy z wysokości 1,2 metra i wyszedł z tego bez szwanku. Próba zakończyła się także sukcesem po zrzuceniu ekranu z z wysokości 1,8 metra. Co ważne wyświetlacz OLED przeszedł również testy odporności na skrajne temperatury (71 st. C i -32 st. C). Przypominamy jednak, że chodzi tu o sam wyświetlacz, a nie o cały telefon.

Niestety nie wiadomo kiedy superwytrzymały wyświetlacz zacznie być stosowany , ale można się spodziewać, że zobaczymy je przede wszystkim we flagowych modelach tego producenta. Samsung wspomina też o możliwości wykorzystania ich w innych urządzeniach mobilnych np. przenośnych konsolach, tabletach, wyświetlaczach samochodowych. Smartfony z nietłukącymi się ekranami ma w swojej ofercie od kilku lat Motorola (np. Moto Z2 Force). | CHIP