samsung oled

Samsung pokazuje niezniszczalny ekran OLED

Upadek z wysokości 1,8 m nie jest mu straszny.

Giętkie wyświetlacze połączone są ze szklanymi osłonami, które mają tendencję do pękania nawet przy delikatnych uderzeniach. Dlatego koreański producent postanowił wykorzystać panel wzmacniany plastikową, przeźroczystą osłoną.

– Plastikowa szybka nadaje się zwłaszcza do przenośnych urządzeń elektronicznych nie tylko ze względu na swoją niezniszczalność, ale też z uwagi na wagę, przepuszczalność i twardość bardzo zbliżoną do szkła – tłumaczy Hojung Kim, dyrektor generalny działu komunikacji Samsung Display.

Panel przeszedł rygorystyczny test spełniający wymogi Departamentu Obrony USA. Ekran upuszczony został 26 razy z wysokości 1,2 metra i wyszedł z tego bez szwanku. Próba zakończyła się także sukcesem po zrzuceniu ekranu z z wysokości 1,8 metra. Co ważne wyświetlacz OLED przeszedł również testy odporności na skrajne temperatury (71 st. C i -32 st. C). Przypominamy jednak, że chodzi tu o sam wyświetlacz, a nie o cały telefon.

Niestety nie wiadomo kiedy superwytrzymały wyświetlacz zacznie być stosowany , ale można się spodziewać, że zobaczymy je przede wszystkim we flagowych modelach tego producenta. Samsung wspomina też o możliwości wykorzystania ich w innych urządzeniach mobilnych np. przenośnych konsolach, tabletach, wyświetlaczach samochodowych. Smartfony z nietłukącymi się ekranami ma w swojej ofercie od kilku lat Motorola (np. Moto Z2 Force). | CHIP