Wróci seria gier Commandos

“Commandos” to kultowa strategia z przełomu wieków wyprodukowana przez hiszpańskie Pyro Studios. Łącznie powstały 3 części gry, w której trzeba kierować jednostką specjalną, czyli tytułowymi komandosami w trakcie II Wojny Światowej. 1 część, “Commandos: Za linią wroga” ukazała się w 1998 roku. Podczas rozgrywki mogliśmy kierować postaciami, z których każda miała unikatowe umiejętności. Wszystkie części kupiono łącznie 3 miliony razy. Jeśli zapowiedzi Kalypso Media sprawdzą się, niedługo zagramy zarówno w odświeżone wersje tego tytułu, jak i zupełnie nowe odcinki serii. Wydawca planuje produkcję “Commandos” na wszystkie platformy sprzętowe, a więc poza PC, także na konsole.
Commandos
Commandos

W 2006 roku Pyro Studios wydało FPS zatytułowany “Commandos: Strike Force”. Ta zmiana podejścia nie spodobała się jednak graczom i tytuł przepadł na rynku. Użytkownicy dobrze wspominają 3 pierwsze części. A że jest zapotrzebowanie na tego typu produkcje, pokazał sukces “Shadow Tactics: Blades of the Shogun”, który mechaniką przypomina “Commandosów”. “Shadow Tactics” kupiło na samym Steamie ponad 360 tysięcy osób.

Kalypso Media to niemiecki wydawca gier komputerowych. W 2008 roku firma przejęła prawa do serii gier ekonomicznych “Tropico”. | CHIP

Więcej:grystrategie