Commandos

Wróci seria gier Commandos

Fot. Pyro Studios
Kalypso zapowiedziało wydanie zarówno odświeżonych wersji 3 części "Commandos", jak i nowych gier. W rękach producenta znalazły się także: turowa gra historyczna "Imperial Glory" i strategia czasu rzeczywistego "Praetorians".

„Commandos” to kultowa strategia z przełomu wieków wyprodukowana przez hiszpańskie Pyro Studios. Łącznie powstały 3 części gry, w której trzeba kierować jednostką specjalną, czyli tytułowymi komandosami w trakcie II Wojny Światowej. 1 część, „Commandos: Za linią wroga” ukazała się w 1998 roku. Podczas rozgrywki mogliśmy kierować postaciami, z których każda miała unikatowe umiejętności. Wszystkie części kupiono łącznie 3 miliony razy. Jeśli zapowiedzi Kalypso Media sprawdzą się, niedługo zagramy zarówno w odświeżone wersje tego tytułu, jak i zupełnie nowe odcinki serii. Wydawca planuje produkcję „Commandos” na wszystkie platformy sprzętowe, a więc poza PC, także na konsole.

W 2006 roku Pyro Studios wydało FPS zatytułowany „Commandos: Strike Force”. Ta zmiana podejścia nie spodobała się jednak graczom i tytuł przepadł na rynku. Użytkownicy dobrze wspominają 3 pierwsze części. A że jest zapotrzebowanie na tego typu produkcje, pokazał sukces „Shadow Tactics: Blades of the Shogun”, który mechaniką przypomina „Commandosów”. „Shadow Tactics” kupiło na samym Steamie ponad 360 tysięcy osób.

Kalypso Media to niemiecki wydawca gier komputerowych. W 2008 roku firma przejęła prawa do serii gier ekonomicznych „Tropico”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.