Acer: futurystyczny fotel gamingowy oraz laptopy z nowymi układami Intela i NVIDII

Konferencję Acera rozpoczęła prezentacja nowego zestawu do VR, StarVR One, przeznaczonego zarówno do zastosowań biznesowych jak i rozrywki. Urządzenie daje 210 stopni pola widzenia w poziomie i 130 stopni w pionie. Producent zapewnia, że montowane w StarVR ekrany AMOLED pozwalają wyświetlać 90 klatek na sekundę.
Acer
Acer

W przeciwieństwie do StarVR One, gogle OJO 500 nie wymagają kabla. To modularny zestaw do mieszanej rzeczywistości. OJO 500 trafi do sprzedaży w listopadzie. Zapłacimy za niego 400 dolarów (1500 złotych).

Nie mogło zabraknąć komputerów z nowymi układami GeForce RTX. GPU będą montowane w komputerach serii Predator Orion 9000.

Ciekawą konstrukcją jest laptop Predator Triton 900 z mechaniczną klawiaturą. Ma obrotowy ekran UHD 4K, który jest dotykowy i po odłączeniu może pełnić również rolę tabletu. Acer umieścił w Predatorze Triton 900 najnowsze karty RTX.


Na drugiej podstronie – zdjęcia m.in. laptopa Swift 5 i stanowiska Predator Thronos.

Dla użytkowników lubiących wygodę i mobilność Acer przygotował laptop Swift 5 z 15,6-calowym ekranem i metalowym wykończeniem, ważący niespełna kilogram.

Kolejne urządzenie – All-in-One Aspire Z 24 z 23,8-calowym bezramkowym wyświetlaczem IPS Full HD, który jest dostosowany do współpracy z asystentami głosowymi Microsoftu i Amazonu.

Najciekawszą niespodzianką konferencji Acera był Predator Thronos. To nie komputer a samodzielne stanowisko gamingowe z systemem wibracji umożliwiające podłączenie 3 monitorów. Wyglądem przypomina pojazd z filmów science-fiction.

Sprawdziliśmy – Predator Thronos niestety nie umożliwia podróżowania w czasie. Chyba że uruchomimy na nim “Assassin’s Creed: Origins”…

Tu piszemy szerzej o nowych urządzeniach Acera pokazanych w Berlinie >> | CHIP