AOC pokazał na Gamescomie dwa nowe monitory gamingowe

Sprzęt dla graczy ma podświetlenie RGB z możliwością personalizacji. Monitory mogą też sprzętowo wyświetlić na środku ekranu celownik. To funkcja przydatna w FPS-ach. Innym użytecznym rozwiązaniem jest informacja o liczbie klatek na sekundę, całkowicie niezależna od zainstalowanego oprogramowania. Warto dodać, że monitory dysponują technologią Flicker-Free, która zapobiega migotaniu obrazu, przez co oczy mniej męczą się. Przyda się również redukcja niebieskiego światła, jego nadmiar, jak ostatnio pisaliśmy, może uszkadzać wzrok. Ponadto monitory AGON 3 pozwalają na zapisywanie w profilach palet kolorów.
AOC

AOC przywiozło na Gamescom dwa 27-calowe monitory gamingowe (fot. AOC)

Monitor AG273QCX (fot. AOC)

Monitor AG273QCX ma zakrzywioną matrycę VA, która może wyświetlać obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Częstotliwość odświeżania w przypadku tego modelu to 144 Hz. Drugi z monitorów, AG273QCG ma z kolei matrycę TN i odświeża obraz nieco szybciej, bo z częstotliwością 165 Hz. Po obu stronach panelu jest wygodny uchwyt na słuchawki. AG273QCG pojawi się w sprzedaży w listopadzie, natomiast AG273QCX – w grudniu.

AG273QCG z matrycą TN (fot. AOC)

Dla gracza istotny jest czas reakcji. W obu monitorach AOC podaje bardzo niskie wartości: 4 i 1 ms. Warto jednak pamiętać, że to dane w standardzie Grey to Grey, a zatem uwzględniające pomiar tylko w odniesieniu do szarości, co oznacza, że te czasy są zapewne znacznie krótsze od naprawdę obserwowanych w zwykłym użytkowaniu, kiedy w grę wchodzą wszystkie kolory. Dlatego powinniśmy poczekać na niezależne testy, które wskażą opóźnienie mierzone zgodnie ze standardem ISO. | CHIP