Fortnite na Androida tylko ze strony Epic Games

AKTUALIZACJA: Od 9 sierpnia można pobrać instalator APK na Androida ze strony Epic Games. Zobacz, czy na swoim smartfonie uruchomisz grę “Fortnite”.
Fortnite na Androida tylko ze strony Epic Games

Takie działanie jest możliwe dzięki temu, że Android jest otwartym systemem operacyjnym. Google z kolei zarabia właśnie na sklepie Play, który jest udostępniany na zupełnie innej, komercyjnej licencji. Komisja Europejska zarzuciła ostatnio Google, że stosuje nieuczciwe praktyki m.in. domagając się w zamian za dostęp do sklepu z aplikacjami instalacji wyszukiwarki Google, a także aplikacji takich jak Mapy Google i Gmail. Amerykańska firma zapłaci za te działania 4,3 miliarda euro. Na temat sporu pomiędzy Unią Europejską a Google przeczytacie więcej w naszym poniedziałkowym artykule okładkowym.

Epic Games udostępni wersję “Fortnite” na Androida na swojej stronie internetowej (graf. CHIP)

Posunięcie Epic Games z udostępnieniem instalatora na swojej stronie wydaje się uzasadnione. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że instalacja aplikacji z nieznanych źródeł na smartfonach jest niebezpieczną praktyką. W wielu przypadkach pliki APK zawierają wirusy wykradające numery kart i przechwytujące hasła jednorazowe do kont bankowych. Takie aplikacje w sklepie Google są rzadkością i szybko znikają po zauważeniu przez administrację Google naruszenia regulaminu.

Istnieją alternatywy dla Google Play takie jak sklepy Opery i Amazonu (graf. CHIP)

Istnieją jednak alternatywy dla Google Play. Aplikacje można pobierać między innymi z należącego do Opery serwisu Bemobi. Na podobnej zasadzie Amazon prowadzi swój Appstore. W sieci można znaleźć też mniej oficjalne repozytoria aplikacji, jednak są one zdecydowanie mniej bezpieczne, ponieważ weryfikacja udostępnianych w nich programów wymaga dużego wysiłku i pieniędzy. | CHIP