Gamescom: Diablo 3 na Switcha i kontynuacje popularnych strategii

Gamescom: Diablo 3 na Switcha i kontynuacje popularnych strategii

Nowe karty graficzne GeForce RTX

Najważniejszą nowością jak do tej pory na Gamescomie nie są gry, a nowe karty graficzne NVIDII. O nowych GeForce’ach RTX informowaliśmy podczas ich premiery w poniedziałek. Pojawiła się też już lista 21 gier, które wykorzystają nowe rdzenie odpowiedzialne za obliczenia związane z dynamicznym oświetleniem sceny, a także technologię Depp Learning Super Sampling, która programowo poprawi jakość grafiki. Wśród tytułów, które wymieniono w komunikacie NVIDII znajdziemy takie tytuły jak “Battlefield V”, “Shadow of the Tomb Raider”, a także „PlayerUnknown’s BattleGrounds”. Listę gier przystosowanych do nowych RTX-ów znajdziecie w naszym artykule na ten temat.

Kontynuacja “The Settlers”

Bardzo miłą niespodzianką jest powrót strategii czasu rzeczywistego. Ubisoft na 25-lecie serii zapowiedział odświeżenie tytułu “The Settlers”. Już 15 listopada będzie można kupić tak zwaną edycję historyczną, zawierającą wszystkie 8 dotychczas wydanych części wraz z dodatkami. Tytuł oczywiście będzie przystosowane do nowych kart graficznych i Windowsa 10. W 2019 roku natomiast pojawi się zupełnie nowa gra z tego cyklu, co z pewnością ucieszy fanów RTS-ów.

“Desperados 3” w przyszłym roku

https://youtu.be/KXEYAcoz16s

Równie cieszy zapowiedź 3 części strategii taktycznej “Desperados”. Tytuł pojawi się w sprzedaży w 2019 roku. Fani serii mogą być spokojni, bo za produkcję zabrało się studio Mimimi Games, które znane jest przede wszystkim ze świetnego “Shadow Tactics: Blades of the Shogun”. Gra będzie dostępna na PC oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

“Diablo 3” pojawi się na Switchu

Tej jesieni gracze konsoli Nintendo będą mogli zagrać w popularnego hack’n’slasha Blizzarda. “Diablo 3” na Switchu uruchomimy w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 960p, jeśli urządzenie będzie podłączone do zasilania. Jeżeli natomiast będziemy używali Switcha jak handhelda, to maksymalna rozdzielczość jaką uzyskamy wyniesie 720p. W grę zagramy z maksymalnie trzema znajomymi w sieci lokalnej lub na jednym Switchu. We wrześniu startuje też płatna usługa Nintendo Switch Online, dzięki której użytkownicy konsoli będą mogli zagrać w “Diablo 3” i inne tytuły online. Niestety, jeszcze nie jest pewne, czy będzie ona również dostępna w Polsce.

Switch to bardzo popularna konsola przenośna Nintendo. Poza “Diablo 3”, trafią na nią również gry wydane przez polskie 11 bit studios, twórcę m.in. bestselleru “This World is Mine”. Poza tym tytułem, wydawca przeniesie na Switcha również „Beat Copa”, „Children of Morta” i „Moonlightera”.

Nowy zwiastun “Spider-Mana”

Podczas Gamescomu pokazano także nowy trailer związany z grą o człowieku-pająku. My już mieliśmy okazję poskakać po budynkach podczas pokazu przedpremierowego w Warszawie. Piotr Sokołowski, który wczuł się w rolę “Spider-Mana” określił ten tytuł “najgorętszą grą tego lata na konsolę PlayStation 4”. Gra ukaże się 7 września, wyłącznie na PS4.

Cyberpunk 2077 – nowe informacje

CD Projekt Red ostrożnie dawkuje graczom informacje o swojej nowej produkcji (graf. CD Projekt Red)

Na Gamescomie nie mogło zabraknąć CD Projekt Red. Polskie studio co prawda nie chce jeszcze pokazać szerszej publiczności rozgrywki ze swojej najnowszej produkcji, jednak wybrani dziennikarze mogli zobaczyć aktualną wersję “Cyberpunku 2077” w akcji. Poruszamy się po Night City, brudnym i niebezpiecznym mieście z niedalekiej przyszłości, w którym panuje przestępczość i wszechobecne cybernetyczne modyfikacje ciała, które epatują z praktycznie każdego kadru jaki pojawia się w sieci. Zanim jednak gra ujrzy światło dzienne minie jeszcze trochę czasu. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i zadwolić zrzutami ekranu z rozgrywki.

Nowe monitory AOC

AOC
AOC przywiozło na Gamescom dwa nowe, 27-calowe monitory gamingowe (fot. AOC)

To zestawienie kończymy również sprzętowo. Poza kartami graficznymi, również przedstawiciele producentów sprzętu dla graczy postanowili wykorzystać okazję jaką jest Gamescom do pokazania nowych modeli. AOC przywiozło do Kolonii dwa 27-calowe monitory z nowej serii AGON 3. Ciekawostką jest fakt, że mają sprzętowy licznik FPS-ów, a także możliwość włączenia celownika w tytułach, które nie mają takiej funkcji. | CHIP