Gamescom: gry polskiego 11 bit studios trafią na Switcha

Użytkownicy Nintendo Switch jesienią zagrają w “Moonlightera” i “BeatCopa”. Zimą na popularnej konsoli pojawi się także “This War of Mine”. Natomiast “Children of Morta” na ten typ urządzeń studio zapowiedziało na początek przyszłego roku. W pracach nad dwoma ostatnimi tytułami pomaga inny warszawski producent, Crunching Koalas.
11 bit studios
11 bit studios

“This War of Mine” to stworzona w 2014 roku gra wojenna z systemem dnia i nocy. Gracz musi podejmować trudne wybory, jakich w trakcie wojny muszą dokonywać cywile. Postacie borykają się z niedostatkiem żywności i lekarstw oraz ze stałym zagrożeniem. Produkcja została zainspirowana wojną na Bałkanach z lat 90. Tytuł zyskał znaczną popularność na Steamie i pozwolił polskiemu studiu rozwinąć skrzydła. Na Switcha trafi też przygodówka “Beat Cop” opracowana przez także rodzime studio Pixel Crow. W grze utrzymanej w stylistyce lat 80 wcielamy się w policjanta niesłusznie oskarżonego o zabójstwo, a naszym zadaniem jest odkryć, kto stoi za intrygą.

Warszawski wydawca przeniesie swoje gry na Switcha (graf. 11 bit studios)

Stworzenie konsolowych wersji “This War of Mine” i “Beat Copa” wydaje się logiczne, biorąc pod uwagę z jednej strony sukces tych tytułów na PC jak i platformowy charakter obu gier. 11 bit studios wydaje również produkcje z zagranicy. Dzięki temu na Switchu pojawi się hack’n’slash “Children of Morta” wyprodukowany przez amerykański Dead Mage, a także RPG “Moonlighter” stworzony przez programistów z hiszpańskiego Digital Sun Games. | CHIP