Ile warta jest posiadłość Wiedźmina?

Agencja nieruchomości “London&Country” pokusiła się o szczegółową analizę wartości nieruchomości pojawiających się w grach. Pod lupę zostały wzięte m.in. “Sims”, “GTA”, “Fallout4” i “Wiedźmin 3: Dziki gon”. Pełną listę wycenianych nieruchomości znajdziecie tutaj.
Ile warta jest posiadłość Wiedźmina?

Według brytyjskich ekspertów od wyceny wiedźmińskie Corvo Bianco, położone w regionie Toussaint warte jest 1 107 017 euro, czyli ponad 4 764 000 zł. Cena obejmuje także meble. Autorzy napisali, czym kierowali się tworząc wycenę:

Touissant, fikcyjne księstwo, w którym położona jest winnica Corvo Bianco wymyślone zostało na wzór średniowiecznego francuskiego księstwa. Wskazuje na jego nazwa. “Touissant” to bowiem także nazwa katolickiego święta, obchodzonego w jednej z normandzkich gmin (w istocie jest to inna nazwa Wszystkich świętych – przyp. red.). A bohaterowie gry od czasu do czasu mówią francusku. W przeciwieństwie do “Stardew Valley”, nie dysponowaliśmy szczegółową mapą winnicy, której moglibyśmy przypisać wartość w oparciu o wielkość nieruchomości. Według magazynu “Forbes” przeciętna cena hektara francuskiej winnicy to 136 400 euro. A według serwisu Terroir France, średnia powierzchnia francuskiej winnicy to 8 hektarów. Zakładając zatem, że Corvo Bianco jest winnicą średniej wielkości jej wartość podstawowa wyniosłaby około 1 091 200 euro. W tym policzone zostały nieruchomości.

Do powyższego wyliczenia należy jeszcze dodać cenę mebli, co daje nam wspomnianą wartość prawie 5 mln zł. Wiedźmin spędza czas wolny w naprawdę przyjemnych okolicznościach przyrody.

Zdecydowanie tańsze są apartamenty Simów, czy farma w “Stardew Valle”, ale ceny nieruchomości w “Final Fantasy XIV” przyprawiają o zawrót głowy.

Więcej:gryWiedźmin