Może powstać smartfon przypominający model Motorola Razr

Podobnie do smartfonu Motorola Razr z 2004 roku, nowy sprzęt będzie miał zawias, który pozwoli złożyć urządzenie na pół. Nowością jest elastyczny ekran wypełniający zarówno górną jak i dolną część obudowy. Warto zwrócić uwagę, jak producent radzi sobie z problemem zgięcia wyświetlacza – gdy smartfon jest złożony, ekran nie jest zaginany w kant, ale delikatnie zawija się. Dzięki temu naprężenia są mniejsze.
motorola razr
motorola razr

motorola razr
Zamiast rozwijania do formy tabletu, Motorola proponuje bardziej kompaktową konstrukcję (graf. GSMArena)

Tył smartfonu przypomina Moto X. W górnej części panelu jest kamera, a tuż pod nią czytnik linii papilarnych, na dole zaś głośnik.

Ciekawy patent na zawias w elastycznym ekranie (graf. GSMArena)

W lutym podczas targów MWC CEO Lenovo przyznał, że rozwój elastycznych ekranów sprzyja takiej konstrukcji i że wkrótce powinniśmy zobaczyć smartfon zbliżony do składanego modelu Razr sprzed 14 lat. W marcu Lenovo zarejestrowało także inny patent dotyczący rozkładanego telefonu z elastycznym ekranem. Swoją formą przypominał on jednak rozwiązania konkurentów pracujących nad podobnymi smartfonami. Teraz widzimy natomiast wyraźny ruch w stronę urządzenia Razr, które w oczach wielu użytkowników było jedną z najbardziej udanych konstrukcji Motoroli.

Amerykańska marka od 2014 roku należy do chińskiego Lenovo. Koncern z Pekinu kupił wtedy spółkę Motorola Mobility. | CHIP