motorola razr

Może powstać smartfon przypominający model Motorola Razr

Firma zabezpieczyła patent na składany, elastyczny ekran.

Podobnie do smartfonu Motorola Razr z 2004 roku, nowy sprzęt będzie miał zawias, który pozwoli złożyć urządzenie na pół. Nowością jest elastyczny ekran wypełniający zarówno górną jak i dolną część obudowy. Warto zwrócić uwagę, jak producent radzi sobie z problemem zgięcia wyświetlacza – gdy smartfon jest złożony, ekran nie jest zaginany w kant, ale delikatnie zawija się. Dzięki temu naprężenia są mniejsze.

motorola razr
Zamiast rozwijania do formy tabletu, Motorola proponuje bardziej kompaktową konstrukcję (graf. GSMArena)

Tył smartfonu przypomina Moto X. W górnej części panelu jest kamera, a tuż pod nią czytnik linii papilarnych, na dole zaś głośnik.

Ciekawy patent na zawias w elastycznym ekranie (graf. GSMArena)

W lutym podczas targów MWC CEO Lenovo przyznał, że rozwój elastycznych ekranów sprzyja takiej konstrukcji i że wkrótce powinniśmy zobaczyć smartfon zbliżony do składanego modelu Razr sprzed 14 lat. W marcu Lenovo zarejestrowało także inny patent dotyczący rozkładanego telefonu z elastycznym ekranem. Swoją formą przypominał on jednak rozwiązania konkurentów pracujących nad podobnymi smartfonami. Teraz widzimy natomiast wyraźny ruch w stronę urządzenia Razr, które w oczach wielu użytkowników było jedną z najbardziej udanych konstrukcji Motoroli.

Amerykańska marka od 2014 roku należy do chińskiego Lenovo. Koncern z Pekinu kupił wtedy spółkę Motorola Mobility. | CHIP