Nowe iPhone’y będą tańsze niż można się było spodziewać?

Apple prawdopodobnie obniży ceny swoich urządzeń ze względu na słabsze niż oczekiwane wyniki sprzedaży w tym roku. Producent iPhone’ów musi się zmierzyć m.in. ze smartfonami Huawei. Chiński producent pokonał Apple w ilości sprzedanych smartfonów i zajmuje obecnie drugie miejsce na świecie za Samsungiem. Z tego powodu Apple zamierza konkurować ceną. Średni model iPhone’a z ekranem 6,1-cala wyceniony został według doniesień serwisu TrendForce na 700-750 dolarów (2600-2800 złotych). Najmniejszy, 5,8-calowy iPhone prawdopodobnie będzie kosztować 900-950 dolarów (3400-3600 złotych). Poniżej na nagraniu możecie zobaczyć prototypy nowych iPhone’ów.
Nowe iPhone’y będą tańsze niż można się było spodziewać?

Ceny modelu z ekranem 6,5-cala mają zaczynać się od 1000 dolarów (3800 złotych). Prawdopodobnie to urządzenie będzie wyposażone w pół terabajta pamięci wewnętrznej, podobnie jak niedawno zaprezentowany Galaxy Note 9. Ponadto Apple Pen będzie działał również z iPhone’ami, na wzór S Pena. Samsung wykorzystuje to, że pierwszy pokazał swojego nowego flagowca i wyśmiewał w reklamie fakt, że z rysika Apple nie można jeszcze korzystać na smartfonach.

https://youtu.be/qqcBAcVeazw

Pamiętajmy, że mówimy o cenach iPhone’ów w St. Zjednoczonych. Nabywcy w Polsce zapewne jak zwykle zapłacą więcej. Jeśli jednak producent iPhone’ów chce odrobić straty do Huawei i Samsunga, musi zacząć konkurować cenowo także poza rynkiem amerykańskim. W przeciwnym razie Apple grozi utrata rynków na rzecz konkurencji – nie tylko równie atrakcyjnej pod względem możliwości, ale przy okazji tańszej. Ceny wszystkich znajdujących się już w sprzedaży modeli iPhone’ów możecie sprawdzić tutaj.  | CHIP

[banner slot=”text”]