Nowe komputery Lenovo z serii Legion

Seria Legion, komputery przeznaczone dla graczy, obejmuje zarówno laptopy jaki i desktopy. W ostatnich dniach miała miejsce polska premiera kilku nowych modeli. Podczas konferencji Lenovo pochwaliło się dwoma nowymi laptopami o numerach Y530 i Y730 i desktopami T530 i T730. Premierę miały także kompaktowe komputery Cube C530 i C730 i IdeaPad 330, którego atutem są wydajność oraz pojemna bateria z technologią szybkiego ładowania. Wspólną cechą wszystkich urządzeń z serii Legion jest elegancki wygląd i wydajność niezbędna graczom.Stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz” to zasada, którą kieruje się Lenovo, podczas projektowania wszystkich urządzeń z serii Legion. Mają one bowiem przypaść do gustu zarówno młodszym graczom, ceniącym zawadiacki sznyt Legionów, jak i nieco starszemu odbiorcy, który przede wszystkim ceni solidność wykonania, a tej Legionom nie brakuje. W urządzeniach zastosowano najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji oraz nowe, wydajniejsze układy chłodzenia. Są też mniejsze i lżejsze.
Nowe komputery Lenovo z serii Legion

Podświetlenie klawiatury ułatwia korzystanie w ciemnościach.

W przypadku laptopów uwagę zwracają minimalne ramki otaczające ekran, podświetlana klawiatura (białe podświetlenie w Y530 i RGB w Y730) oraz znacznie wydajniejszy system chłodzenia i odprowadzania ciepła.

Lenovo Legion Y530 sprzedawany będzie z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala, natomiast Lenovo Legion Y730, który trafi do oferty sklepów nieco później, będzie można kupić w wersj 15,6 albo 17,3 cala. W obu urządzeniach dostępne będą nowe, opcjonalne matryce o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Ceny urządzeń sprawdzicie tutaj.

Nowe laptopy z serii Y530 to jedne z najlepiej wycenionych urządzeń dla graczy na rynku, które wyposażono w matryce o częstotliwości odświeżania 144 Hz.” – informuje Marcin Grosman, Consumer Product Manager firmy Lenovo.

O wydajność laptopów zadbają procesory Intel® Core™ i5-8300H i Intel® Core™ i7-8750H, wspomagane przez 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce GTX 1050 i GTX 1050 Ti. Do wyboru będą konfiguracje z dyskami SSD NVMe oraz dyskami HDD o pojemności do 2 TB.

Mimo kolejnych głosów wieszczących koniec desktopów, ten rodzaj sprzętu w dalszym ciągu trzyma się mocno i cieszy się zainteresowaniem nabywców. Nic dziwnego, że Lenovo przeprojektowało swoje gamingowe desktopy T530 Tower i T730 Tower. Efektowny wygląd konstrukcji podkreśla czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730). (O tym, że podświetlenie sprzętu jest coraz modniejsze pisaliśmy przy okazji testu pamięci HyperX) W obu desktopach zastosowano cichsze i wydajniejsze, niż w poprzedniej generacji, układy chłodzenia. Wart wiedzieć, że Lenovo Legion T730 Tower dostępny będzie w sprzedaży także z opcjonalnym układem chłodzenia cieczą.

Desktopy sprzedawane będą w wielu konfiguracjach (przykładowe ceny). W zależności od modeli i indywidualnych preferencji, gracze będą mogli wybierać pomiędzy Intel® (Core™ i5, i7 8. generacji) oraz układami graficznymi od AMD (Radeon™ RX 570) lub NVIDIA® (GeForce GTX 1050, 1050 Ti, 1060). Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

Uchwyt widoczny u góry ułatwia przenoszenie, ale nie oszukujmy się, to nie jest mobilny sprzęt.

I “last but not least” polskiej premiery, czyli Lenovo Legion C530 i C730. Format cube ma swoich zwolenników, z tego prostego powodu, że “kubiki” oferują wysoką wydajność połączoną z opcją łatwiejszego ich przenoszenia, niż ma to miejsce w przypadku desktopów. Idealne rozwiązanie dla tych osób, które cenią możliwość modernizacji, a nie chcą czuć się uwiązane do biurka. Obudowy obydwu kompaktowych modeli zostały wyposażone w czerwone podświetlenie (T530) lub konfigurowalne podświetlenie RGB (T730).

[banner slot=”text”]

Także model cube sprzedawane będą (tu znajdziecie przykładowe ceny) w wielu konfiguracjach. Gracze wybierać będą mogli pomiędzy procesorami Intel® Core™ i5 i i7 8. generacji oraz układami graficznymi NVIDIA® GeForce GTX 1050 Ti i GTX 1060. Komputery sprzedawane będą z 8 lub 16 GB pamięci RAM, dyskami SSD M.2 lub HDD o pojemności do 2 TB.

Kompaktowy Legion C530 to połączenie mobilności (względnej, bo jednak do plecaka się nie zmieści), wydajności i możliwości ewentualnej modernizacji. 3 w 1 od Lenovo.

W tym towarzystwie premier może nieco dziwić premiera odświeżonego Lenovo IdeaPad 330. To laptop multimedialny, który wprawdzie nie wchodzi w skład gamingowej serii Legion, ale jest uzupełnieniem oferty Lenovo. Firma pomyślała bowiem też o okazjonalnych graczach, którzy potrzebują komputera uniwersalnego, takiego który podoła grom (ze średnimi ustawieniami), ale jego przeznaczeniem jest praca biurowa i częste podróże. Stąd niewielkie gabaryty i wytrzymały akumulator. Bateria będzie pracować nawet przez 6 godzin, a 15 minut ładowania pozwala dostarczyć mu energii nawet na 2 godziny działania – wszystko to za sprawą technologii Rapid Charge.

W Polsce sprzedawane będą modele z ekranami o przekątnej 15.6- i 17.3-cala. Wyposażone zostaną w procesory Intel® Core™ i5-8300H i Core™ i7-8750H, wspomagane przez 4 GB pamięci RAM DDR4 oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce GTX 1050. Do polskich sklepów trafią konfiguracje z dyskami SSD M.2 oraz dyskami HDD o pojemności do 1 TB, także z pamięcią Intel® Optane. | CHIP