Surface Phone będzie mógł zastąpić laptop?

Zdradzający w przeszłości tajemnice Microsoftu bloger @WalkingCat podzielił się na swoim Twitterze informacjami, do jakich dokopał się w plikach nowych kompilacji Windowsa 10 SDK odnoszących się do urządzeń mobilnych i systemu Andromeda OS. Pliki wskazują, że oprogramowanie będzie pozwalało uruchomić tryb Produktywności i choć nie zostało sprecyzowane co to dokładnie oznacza, to klasa kodu, wskazuje, że najprawdopodobniej chodzi o tryb umożliwiający pracę na wielu oknach równocześnie. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę doniesienia związane z konstrukcją Suface Phone.
surface phone
surface phone

https://twitter.com/h0x0d/status/1024691834767822848

Z kolei inny informator, @GustaveM, podzielił się zrzutem ekranu z niezapowiedzianej jeszcze aplikacji Microsoftu o nazwie Chat. Ma ona nie tylko pozwalać wysyłać wiadomości tekstowe przez Wi-Fi ale również przez sieć komórkową. Ponieważ system Windows Phone już oficjalnie nie jest wspierany bardzo możliwe, że nowa aplikacja trafi właśnie na Andromedę.

Przypominamy, że Microsoft nigdy nie zapowiedział Surface Phone’a, ale przecieki na temat urządzenia o takiej lub podobnej nazwie pojawiają się w sieci od kilku lat. Być może firma z Redmond zwleka z oficjalną prezentacją bojąc się powtórki fiaska mobilnego Windowsa, a być może ta koncepcja jest jeszcze wciąż w powijakach lub czeka na bardziej dogodny moment. W końcu nasycenie rynku smartfonów jest duże, a tablety z kwartału na kwartał sprzedają się coraz gorzej. | CHIP