10 najmocniejszych smartfonów – zaskakujący ranking

Pierwsze co rzuca się w oczy w rankingu to obecność zaledwie jednego smartfonu spoza Państwa Środka. Wśród 10 najwydajniejszych telefonów jest tylko koreański Samsung Galaxy Note 9 – na mało zaszczytnym, 8 miejscu, z wynikiem 282958 punktów. Liderem zestawienia jest gamingowy smartfon Xiaomi – Black Shark, który zdobył 292887 punktów. Model ma 8 GB RAM-u oraz ciekawy system chłodzenia, który chroni urządzenie przed przegrzaniem. O ile obecność na pierwszym miejscu typowego sprzętu dla najbardziej wymagających graczy nie dziwi, o tyle 2 miejsce może już zaskoczyć. To Meizu 16, a więc smartfon, o którym w Polsce było raczej cicho. Telefon jest napędzany Snapdragonem 845, ze wsparciem 8 GB RAM-u.
10 najmocniejszych smartfonów – zaskakujący ranking

Ranking najwydajniejszych smartfonów w sierpniu (graf. AnTuTu)

Pierwszą 3 zamyka jeszcze mniej znany model – Smartisan Nut R1, który imponuje 1 TB pamięci wewnętrznej. 4 miejsce zajął bezramkowy Vivo Nex z wbudowanym w ekran czytnikiem linii papilarnych. Kolejna pozycja znów należy do Xiaomi – Mi 8 w edycji Explorer zdobył 286268 punktów. Tuż za nim uplasował się OPPO Find X znany z mechanizmu wysuwania aparatu przedniego. 7 miejsce to OnePlus 6, który może się pochwalić jedną z najbardziej wydajnych baterii. Po wspomnianym Galaxy Note 9 w czołówce rankingu znalazły się jeszcze kolejno Xiaomi Mi 8 (wersja standardowa) i Mi Mix 2S, który pozytywnie zaskoczył nas w teście.

Ranking
Xiaomi Black Shark – numer 1 w rankingu AnTuTu

Jak widać, zadowolone z zestawienia może być Xiaomi. Dziwi natomiast brak Huawei P20 Pro i iPhone’a X, które często uznawane są za jedne z najwydajniejszych flagowców. | CHIP