Gracz przeszedł Mario w 4 minuty i 55 sekund

Nowy rekord świata w “Mario” wynosi 4 minuty, 55 sekund i 913 milisekund. Kosmic pobił rekord należący do innego Amerykanina o nicku Somewes. Jego wynik był gorszy o 332 milisekundy. Kosmic tym samym zbliżył się do granicy precyzji, z jaką można przejść popularną platformówkę Nintendo. Swoją grę Kosmic transmitował na Twitchu, a nagranie umieścił na YouTubie. Najszybszego na świecie “hydraulika” możecie zobaczyć poniżej:
Gracz przeszedł Mario w 4 minuty i 55 sekund

Programy analizujące grę oszacowały teoretyczny czas do uzyskania przy naprawdę idealnym przejściu “Super Mario Bros.” na 4 minuty 54 sekundy i 30 milisekund. Zostaje jeszcze zatem teoretycznie możliwość poprawienia wyniku Kosmica o prawie dwie sekundy. Jednak w praktyce jest to niezwykle trudne i dla przeciętnego śmiertelnika raczej nieosiągalne. Jak widać powyżej, każdy ruch speedrunera jest przemyślany i dopracowany do perfekcji. Przejście “Mario” w tym stylu wymaga nie lada pamięci i refleksu.

Gracze rywalizują o miano najszybszego “Mario” na świecie (graf. Speedrun.com)

Kosmic zajmuje się speedrunningiem od dawna. Należy do niego 12 innych rekordów, większość w serii “Mario”. 4 miesiące temu przeszedł “Super Mario Bros.” grając jedynie jedną ręką w 4 minuty 59 sekund i 823 milisekundy. Oczywiście, eksperci Mario wiedzą, że ma on wiele sekretnych przejść, prowadzących między innymi przechodzić przez ściany (tzw. warpy) i w ten sposób pomijać niektóre poziomy. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź wirtualnych rywali Kosmica, choć rywalizacja jest coraz trudniejsza. | CHIP