Mate 20 Pro nowym królem mobilnej fotografii

Zestawienie z przecieku dość mocno różni się od tego, które obecnie dostępne jest na stronie DxOMark. Przybyło sporo pozycji z bardzo dobrymi wynikami, przekraczającymi 100 punktów w teście. Na prowadzenie wysunął się Huawei Mate 20 Pro z liczbą aż 116 punktów, który zadebiutuje 16 października. Wynik ten jest całkiem prawdopodobny ponieważ nowy Mate ma otrzymać udoskonalony o poprawione matryce i soczewki układ trójobiektywowy, który w pierwotnej formie pojawił się w modelu P20 Pro piastującym obecnie najwyższą pozycję w rankingu (109 pkt.)
mate 20 pro
mate 20 pro

Po lewej nieoficjalny ranking Dx0Mark, po prawej oficjalny, dostępny na stronie (fot. Phonearena.com)

Mate 20 Pro nie jest jedynym przedpremierowym smartfonem, który pojawił się w zestawieniu. Na trzecim miejscu znalazł się Google Pixel 3 (107 pkt.), który zostanie zaprezentowany również dopiero w październiku. Przypomnijmy jednak, że Google wciąż konsekwentnie trzyma się pojedynczego modułu i najwyraźniej nie przeszkodziło mu to w otrzymaniu wysokiej noty od specjalistów z branży foto. Warto zauważyć, że Dx0Mark docenił też mocno nowe iPhone’y – Xs i Xs Max dostały równo po 104 punkty (z naszym testem iPhone’a Xs zapoznacie się w tym miejscu).

[banner slot=”text”]

Warto zwrócić też uwagę na smartfony, o których mniej się słyszy, a które wyraźnie przebiły takich gigantów jak Galaxy S9+ czy iPhone X – Meizu 16th Plus oraz Honor V20 zdobyły odpowiednio 104 i 103 punkty. Zawieść może natomiast nowy OnePlus 6T, który od swojego poprzednika poprawił się zaledwie o 3 punkty.

Oczywiście przypominamy, że nie są to oficjalne wyniki. Równie dobrze, może być to tylko viral, który ma nakręcić hype na przedpremierowe smartfony. Na szczęście do premier w/w urządzeń już całkiem blisko i wkrótce będziemy mogli osobiście przekonać się, czy modele z czołówki rankingu rzeczywiście odznaczają się wyjątkowymi możliwościami fotograficznymi. | CHIP