Microsoft wycofuje się z programu Surface Plus

Surface Plus pozwalał klientom ze Stanów Zjednoczonych kupować produkty z serii Surface w ratach 0 procent. Klienci mogli także po 18 miesiącach wymienić sprzęt na nowy, o ile nie został uszkodzony w trakcie eksploatacji. Program był skierowany głównie do studentów. Microsoft nie podał powodu wycofania oferty, zamieszczając jedynie komunikat i wyjaśnienie w formie najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Program Surface Plus nie był dostępny w Polsce.
Microsoft wycofuje się z programu Surface Plus

Klienci w ramach oferty Surface Plus mogli kupować na raty urządzenia Surface Pro, Surface Laptop, Surface Studio i Surface Book (fot. Microsoft)

Trzeba przyznać, że oferta Microsoftu była bardzo ciekawa, również ze względu na możliwość wymiany urządzenia na nowe. Warto dodać, że ostatnio koncern ogłosił podobny program ratalny dla konsoli XboX One. Z tym że zamiast wymiany urządzenia na nowe, w ramach abonamentu użytkownicy (na razie tylko w Ameryce) otrzymają w ramach XboX All Acces, poza samym urządzeniem, również dostęp do usługi Xbox Live Gold (gra online) i Xbox Game Pass (dostęp do ponad 100 tytułów).

Tego typu promocje spotykają się z ciepłym przyjęciem klientów i trochę szkoda, że omijają Polskę. Miejmy nadzieję, że XboX All Access nie czeka podobny los jak programu Surface Plus i wkrótce także Polacy będą mogli wybrać zakup konsoli na raty z dostępem do pokaźnej biblioteki gier. | CHIP