Nintendo Direct: Masa nowych i starych gier zmierza na Switcha

W przyszłym roku na Switchu pojawi się “Luigi’s Mansion 3”, czyli platformówka z jednym z najsłynniejszych hydraulików świata. 5 października zadebiutuje kolejna część “Super Mario Party”. “Animal Crossing”, to z kolei cukierkowa gra symulacyjna ze zwierzątkami w tle. Japoński producent zapowiedział też “Yoshi’s Crafted World” – dwuwymiarową platformówkę w kartonowym uniwersum. Poza tym twórcy “Pokemonów” zaprezentowali zupełnie nowy tytuł. “Town” to turowy RPG skupiony na walkach z potworami atakującymi tytułowe miasteczko.
nintendo switch
nintendo switch

Zalew Final Fantasy

W końcu na Switchu pojawi się seria wręcz stworzona do tej konsoli. Zaczynając od “FF XV: Pocket Edition HD”, które podbiło już urządzenia mobilne, poprzez wspaniałą część siódmą, doskonały remaster części X/X-2, aż do nieco mniej cenionych “FF IX”, “FF Crystal Chronicles”, “World of Final Fantasy Maxima”, “Chocobo’s Mystery Dungeon” i “FF XII: The ZodiaC Age”. Wszystkie gry to setki godzin emocjonujących przygód RPG.

nintendo direct
Fani japońskiej serii RPG-ów będą zachwyceni (fot. Kotaku)

Remastery i porty

Nintendo postanowiło też zadbać o graczy szukających poważniejszych produkcji. Na konsoli pojawią się dwie znane strategie – szósta część “Civilization” oraz “Cities: Skylines”. 20 listopada zadebiutuje świetna strzelanka F2P – “Warframe”. Wkrótce pojawią się także inne gry znane z innych platform – “Just Dance 2019”, “FIFA 19”, “NBA 2K19”, “NBA 2K Playgrounds 2”, “LEGO DC Super-Villians”, “Team Sonic Racing”. Miłośnicy bijatyk powinni ucieszyć się z debiutu paczki tytułów Capcomu, w skład których wchodzą takie klasyki jak “Final Fight” czy “Captain Commando”. Ze znanych remasterów pojawi się także “Katamari Damacy”. Japończycy zapowiedzieli również, że na Switchu uruchomimy “Assassin’s Creed Odyssey” w ramach streamingu. W podobny sposób gracze spróbują także “Resident Evil 7”. Warto przypomnieć, że na Switchu pojawią się też znane polskie gry od 11 bit studios.

nintendo direct
Strategiczne gry na dotykowym ekranie mają sens (fot. Nintendo)

Planszówki

Ciekawą zapowiedzią okazały się produkty znanego na całym świecie wydawcy cyfrowych gier planszowych. Z bogatego portfolio Asmodee na Switchu zagramy w pierwszej kolejności w strategiczną grę kafelkową”Carcassonne” (zapowiedzianą na grudzień), karciankę odnoszącą się do uniwersum Tolkiena “Lord of the Rings: Living Card Game” (kwiecień 2019), a także kooperacyjną grę o walce z panującej na całym świecie epidemii “Pandemic” (marzec 2019). W dalszej przyszłości możemy spodziewać się też kultowych “Osadników z Catanu” i humorystycznej karcianki parodiującej RPG-i, czyli “Munchkina”.

Nowy kontroler i szczegóły usługi Nintendo Switch Online

Moda na retro trwa. Z tego powodu Japończycy postanowili wprowadzić do sprzedaży kontrolery, które przypominają do złudzenia te z konsoli NES. Gamepady będą kompatybilne jedynie z cyfrową kolekcją gier z NES-a dostępną dla abonentów Switch Online. Z tego powodu nie da się ich kupić bez posiadania aktywnego członkostwa. Za pakiet kontrolerów zapłacimy 59 USD (ok. 220 zł). A co z samym abonamentem?

Dla tych, którzy tęsknią ze NES-em (fot. IGN)

Ten zadebiutuje 19 września w USA, Kanadzie i kilku krajach Ameryki Południowej. Niestety nie wiadomo kiedy usługa trafi do Polski. Aktualnie przewidziano następujące plany abonamentowe:

  • 3,99 USD za 1 miesiąc
  • 7,99 USD za 3 miesiące
  • 19,99 USD za 12 miesięcy
  • 34,99 USD za 12 miesięcy konta familijnego (do 7 użytkowników)

Poza możliwością gry online i przechowywaniem zapisu gier w chmurze , subskrypcja daje też dostęp do wspomnianej bazy gier z NES-a i aplikacją na smartfon, która pełni także funkcję czatu głosowego. | CHIP