Polacy chcą pobić rekord świata w… nieprzerwanej grze na smartfonie

Polscy gracze chcą pobić rekord Guinnessa z 2011 roku należący do Austriaków. Aby to zrobić, będą musieli grać ponad 24 godziny i 10 minut z niewielkimi, 10-minutowymi przerwami co godzinę. Zawodnicy będą grali na smartfonach Razer Phone. Dlaczego wybrali właśnie taki sprzęt? Jak mówią, ze względu na częstotliwość odświeżania ekranu wynoszącą 120 Hz, dzięki czemu oczy nie będą się tak bardzo męczyły od ciągłego patrzenia na wyświetlacz.
Polacy chcą pobić rekord świata w… nieprzerwanej grze na smartfonie

— Jestem prawie pewny, że uda nam się ten wynik przebić — mówi Hubert Blejch. — To, jak bardzo podniesiemy poprzeczkę zależy od tego, jak będziemy się czuć po pierwszym dniu grania.

Polacy będą grali w mobilne produkcje polskiego studia BoomBit Games: “Tanks a Lot!” i “Darts Club”. Dzięki wyborowi dwóch tytułów, zawodnicy liczą na to, że uda się uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z problemami z połączeniem internetowym. Co ciekawe, obie produkcje będą nowością dla Huberta Blejcha i jego kolegów. I nie ma w tym przypadku. Polacy chcą w ten sposób uniknąć znużenia rozgrywką, co z pewnością by nastąpiło znacznie szybciej gdyby wybrali gry, które dobrze znają.

Warto dodać, że panowie zawodowo zajmują się testowaniem gier komputerowych. Dodatkowo, Huber Blejch ma już na koncie jeden rekord Guinnessa w graniu na komputerze. W “Sniper Elite III Afrika” polski tester grał w 2014 roku 136 godziny i 2 minuty. W przyszłości Polacy chcieliby pobić również rekord w ciągłej grze w goglach do wirtualnej rzeczywistości, który wynosi 44 godziny. Jak mówią, jest to jednak o wiele trudniejsze zadanie, które wymaga nawet półrocznej aklimatyzacji. Liczą jednak, że uda im się pobić i ten rekord już w przyszłym roku. Tegoroczne zmagania z rekordem Guinnessa na telefonach komórkowych będzie można obejrzeć na żywo od piątku w gdańskiej galerii Manhattan w jednym ze sklepów x-kom. Wydarzenie można też śledzić na Facebooku, a także w serwisach YouTube i Twitch. | CHIP