The End of the Sun – polska przygodówka w realiach dawnej słowiańszczyzny

Twórcy gry tak sami piszą o swoim dziele: The End of the Sun jest pierwszoosobową grą eksploracyjno-przygodową, bazująca na historii, osadzoną w słowiańskim świecie. Jest to seria tajemniczych zdarzeń, która spotyka ludzi zamieszkujących małą wioskę, gdzie linia pomiędzy mitem a rzeczywistością niebezpiecznie się zaciera.
The End of the Sun – polska przygodówka w realiach dawnej słowiańszczyzny

Trailer ukazuje jedynie niedużą wieś, ale ta zmienia się w zależności od pory roku. Twórcy gry to ledwie trzyosobowy zespół. Tym bardziej należą się im brawa za odwzorowanie obiektów. To oczywiście nie dzieło przypadku – ekipa stojąca za “The End of the Sun” skanowała obiekty znajdujące się w muzeach etnograficznych, tym samym mamy więc do czynienia z dość wiernymi kopiami przedmiotów używanych przez naszych przodków ponad 1000 lat temu.

Gra pojawi się na Steam pod koniec 2019 roku, a więcej informacji o tym tytule można zdobyć na stronie “The End of the Sun”. Już teraz, na rok przed premierą ładnie wygląda gra świateł i obiekty, kuleje natomiast animacja postaci. Ten element skomentował już szef zespołu, Jakub Machowski: Uznaliśmy że to wczesny trailer wiec wrzuciliśmy coś na szybko. Nie będzie to tak wyglądać w finalnej grze.

My natomiast będziemy się przyglądali rozwojowi tego projektu. Póki co trzymamy kciuki.