The End of the Sun – polska przygodówka w realiach dawnej słowiańszczyzny

Twórcy gry tak sami piszą o swoim dziele: The End of the Sun jest pierwszoosobową grą eksploracyjno-przygodową, bazująca na historii, osadzoną w słowiańskim świecie. Jest to seria tajemniczych zdarzeń, która spotyka ludzi zamieszkujących małą wioskę, gdzie linia pomiędzy mitem a rzeczywistością niebezpiecznie się zaciera.

Trailer ukazuje jedynie niedużą wieś, ale ta zmienia się w zależności od pory roku. Twórcy gry to ledwie trzyosobowy zespół. Tym bardziej należą się im brawa za odwzorowanie obiektów. To oczywiście nie dzieło przypadku – ekipa stojąca za „The End of the Sun” skanowała obiekty znajdujące się w muzeach etnograficznych, tym samym mamy więc do czynienia z dość wiernymi kopiami przedmiotów używanych przez naszych przodków ponad 1000 lat temu.

Gra pojawi się na Steam pod koniec 2019 roku, a więcej informacji o tym tytule można zdobyć na stronie „The End of the Sun”. Już teraz, na rok przed premierą ładnie wygląda gra świateł i obiekty, kuleje natomiast animacja postaci. Ten element skomentował już szef zespołu, Jakub Machowski: Uznaliśmy że to wczesny trailer wiec wrzuciliśmy coś na szybko. Nie będzie to tak wyglądać w finalnej grze.

My natomiast będziemy się przyglądali rozwojowi tego projektu. Póki co trzymamy kciuki.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.