W piątek startuje Copernicon

Czytelnikom CHIP znany jest poznański Pyrkon, największe wydarzenie poświęcone tematyce fantastyki w Polsce i jednocześnie jedno z największych w Europie. Bardziej kameralnym (jeśli można tak mówić o imprezie liczącej sobie około 4000 uczestników) festiwalem jest toruński Copernicon. Dziewiąta edycja wystartuje już w ten weekend.
W piątek startuje Copernicon

Wśród mocnych stron programu znalazły się spotkania z gośćmi takimi jak Wiktor Noczkin (ukraiński pisarz znany głównie z twórczości osadzonej w realiach świata Stalkerów), Adrian Tchaikovsky (pochodzący z Wielkiej Brytanii autor serii “Cienie Pojętnych”) czy Hal Duncan (szkocki pisarz, autor popularnego cyklu “Welin”). Nie zabraknie także twórców z Polski, jak Rafał Kosik czy Anna Kańtoch.

Toruńska impreza często wychodzi poza budynki festiwalowe. Wbrew pozorom cosplay to naprawdę niewielka część całego wydarzenia (fot. Dwór Artusa Toruń)

Copernicon to nie tylko literatura, a impreza od początku swojego istnienia nie stroni od tematów zawiązanych z popkulturą i grami. Dobrym przykładem jest Blok Gier Elektronicznych toruńskiego festiwalu, w ramach którego odbędą się turnieje m.in. w Hearthstone i w mobilną wersję “PUBG”, ale także klasyki, takie jak “Heroes of Might and Magic 3” (turniej organizowany przez grupę Kwasowa Grota) oraz “Unreal Tournament” z 1999 roku. Dopełnieniem tej części imprezy będą prelekcje na temat powstawania gier, pracy przy produkcji tytułów niezależnych czy też wyjaśniające czym są game jamy. Dla miłośników gry “World of Warships” gratką będzie także prelekcja, prowadzona przez ekipę z rykoszet.info, z małym konkursem, w którym będzie można wygrać wiele cyfrowych nagród w tej popularnej grze Wargamingu.

Copernicon to wreszcie impreza, która sprzyja integracji fanów fantastyki. Zlokalizowana na jednej z najładniejszych starówek w Polsce, często wychodzi poza ramy festiwalowych budynków, ubarwiając i tak już urokliwą część Torunia. Czy warto wybrać się na Copernicon? Moim zdaniem tak, zwłaszcza jeśli interesuje was fantastyka, literatura lub po prostu nie macie sobie równych w “HoMM3”. | CHIP

Więcej:fantastyka