Razer Phone 2: znamy datę premiery

Firma Razer zajmuje się produkcją sprzętu gamingowego. Głównie znana jest ze swoich peryferiów takich jak myszy i klawiatury zaprojektowanych z myślą o graczach. Jednak na tym nie kończy się lista sprzętu, nad którym pracuje producent z Singapuru. W ofercie możemy znaleźć głośniki, akcesoria do konsol, a od zeszłego roku także smartfon gamingowy. 10 października prawdopodobnie poznamy następcę Razer Phone’a.
Razer Phone 2: znamy datę premiery

Razer rozsyła zaproszenia w formie sugestywnej grafiki (graf. Razer)

Razer Phone zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku i był dużą niespodzianką na rynku. Jak można było się spodziewać, Razer nie zagroził głównym graczom na rynku, choć trzeba przyznać, że znalazł swoją niszę. Smartfon wyróżnia się baterią o pojemności 4000 mAh, a także 5,7-calowym dotykowym ekranem IPS, który potrafi odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz. Takim wynikiem nie może poszczycić się żaden inny smartfon. Podobne parametry odświeżania obrazu ma natomiast iPad Pro. W kolejnej wersji smartfonu spodziewamy się Snapdragona 845, 8 GB RAM, a także oprogramowania Razera rozszerzającego możliwości telefonu i integrującego urządzenie z PC.

Stworzenie smartfonu skierowanego dla graczy wydaje się kaprysem. Warto jednak zwrócić uwagę, że coraz częściej gracze korzystają z urządzeń mobilnych a nie konsol czy komputerów. Najlepszym przykładem jest Nintendo Switch, która to przenośna konsola podbiła amerykański rynek. Natomiast w czerwcu również ASUS pokazał swoją propozycję dla graczy pod nazwą ROG Phone. Gry mobilne są bardzo popularne szczególnie w Chinach, jednak również i na Zachodzie gracze korzystają z wirtualnej rozrywki na małym ekranie smartfonu. Według najnowszych badań, 90 procent graczy wykorzystuje telefon do uruchamiania gier. Możemy się spodziewać zatem częstszych informacji o telefonach zaprojektowanych z myślą o graczach. | CHIP