ASUS Zenfone 6: konkurencja dla tanich “prawie” flagowców?

Zauważalny jest ostatnio trend produkowania smartfonów, które kosztując ok. 1500 zł mogą się pochwalić bardzo dobrymi parametrami. Takie są np. Xiaomi Pocophone F1 (tu znajdziecie cenę) czy Honor Play (niewielka promocja). Ponieważ ceny flagowych smartfonów nierzadko przekraczają 3000 złotych, to nie dziwi rosnąca popularność tańszych modeli. Teraz, do grona urządzeń, w mojej opinii uzdrawiających rynek, dojdzie ASUS ZenFone 6. Co o nim wiemy?
ASUS Zenfone 6: konkurencja dla tanich “prawie” flagowców?

ASUS ma niemałe doświadczenie na rynku smartfonów, ale jednocześnie jest producentem straszliwie nieprzewidywalnym. Sam używałem niegdyś ZenFone 2 (model na Atomie), który jak na swoje czasy był naprawdę niezłym telefonem, ale jego czas pracy na baterii ocierał się o koszmar. Tymczasem inny model tego producenta – ZenFone 5 – otrzymał zasłużone, pozytywne oceny (w tym i u nas). Pytanie więc, jaka okaże się kolejna produkcja ASUS-a.

Trzy obiektywy – wygląda na to, że to będzie obowiązujący trend w 2019 roku (fot. GSMarena)

Zgodnie z aktualnym trendem ASUS ZenFone 6 będzie miał prawdopodobnie potrójny aparat główny, składający się z obiektywu szerokokątnego, teleobiektywu z możliwością dwukrotnego zoomu optycznego oraz zwykłego aparatu głównego. Jednak to, co naprawdę zaskakuje, to podejście tajwańskiej firmy do tzw. notcha. Przez nieco ponad rok przywykliśmy do charakterystycznego wcięcia w ekranie.

Wcięcie przesunięte na prawo wygląda nieco dziwacznie, ale jego małe rozmiary z pewnością można docenić (fot. gizchina)

ASUS wyraźnie chce zminimalizować je, przy zachowaniu funkcjonalności. Jednocześnie na zdjęciach, które wyciekły do sieci, widać, że ASUS ma kilka pomysłów. Na części zdjęć widać wyraźnie, że notch przesunięty jest na bok. Na innych znajduje się on na środku.

Tu natomiast notch znajduje się na środku (fot. Gizchina)

Tradycyjnie już ASUS z pewnością przedstawi kilka urządzeń w ramach serii ZenFone 6. Kiedy premiera? Prawdopodobnie podczas MWC 2019. | CHIP