Follow JC Go!: chrześcijańskie Pokemony

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o łapaniu duchów zamiast Pikachu, a dziś przed nami kolejna gra w stylu Pokemon Go. |Follow JC Go!” – Podążaj za Jezusem Chrystusem – to darmowa aplikacja, w której na ulicach miast gracz poszukiwać będzie świętych i postaci biblijne.
Follow JC Go!: chrześcijańskie Pokemony

Quiz zamiast rzucania pockeballa to faktycznie bardziej stosowny pomysł. (screen: Follow JC Go!)

Każde wirtualne spotkanie polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania, które mają przekonać spotkane przez nas postacie, aby dołączyły do naszego e-teamu (e jak ewangelista). Rozwiązanie quizu to jedna część zabawy. Drugą jest zbieranie podczas wirtualnej pielgrzymki pożywienia, wody i wartości duchowych, które są niezbędne do życia. W czasie „łapania” świętych appka informuje również użytkowników o bliskości kościoła i, że warto przekroczyć jego próg, by odmówić modlitwę. Z kolei, kiedy będziemy przechodzić obok szpitala zostaniemy powiadomieni, że dobrze by było pomodlić się za chorych.

Program jest dziełem fundacji Ramon Pane. W jego przygotowaniu wzięło udział łącznie 43 projektantów, teologów, ekspertów biblijnych i historyków Kościoła Katolickiego. Prace nad Follow JC Go! rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku i zajęły ponad 32 000 godzin. Na produkcję gry wydano 500 000 dolarów pozyskanych od sponsorów i darczyńców.

Aplikacja od środy dostępna jest w języku angielskim. Za kilka tygodni pojawi się jej włoska, hiszpańska i portugalska wersja językowa. Przygotowana została z myślą o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się 22-27 stycznia 2019 roku w Panamie. | CHIP

Więcej:gryPokemony