Nie żyje założyciel Microsoftu

Allen od lat cierpiał na chłoniaka nieziarnistego. 9 lat temu wydawało się, że pokonał nowotwór przy pomocy radioterapii. Jednak 1 października Paul Allen o nawrocie raka poinformował na swoim koncie na Twitterze. Pomimo początkowych dobrych rokowań stawianych przez lekarzy, tym razem przebieg choroby zakończył się śmiercią.
Nie żyje założyciel Microsoftu

Paul Allen od dzieciństwa znał się z z Billem Gatesem, z którym uczęszczał do tej samej szkoły w Seattle. W 1975 roku wspólnie założyli Microsoft. W 1982 roku Allen zrezygnował z prowadzenia firmy ze względu na wykrycie choroby nowotworowej. Bill Gates zażądał wtedy od swojego wspólnika większościowej części udziałów, którą Allen mu przekazał. W 1986 roku, Allen założył firmę inwestycyjną Vulcan, która poza nowymi technologiami zajmuje się sportem i rozrywką.

Współtwórca Microsoftu to też filantrop. Majątek Paula Allena szacowany jest na 20 miliardów dolarów (74 miliardy złotych). Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona na cele charytatywne w ramach tzw. Giving Pledge. To inicjatywa Billa Gatesa i Warrena Buffetta, do której przystąpiło 184 milionerów z całego świata, w tym również Paul Allen. | CHIP