Nie żyje założyciel Microsoftu

Paul Allen przegrał walkę z rakiem.

Allen od lat cierpiał na chłoniaka nieziarnistego. 9 lat temu wydawało się, że pokonał nowotwór przy pomocy radioterapii. Jednak 1 października Paul Allen o nawrocie raka poinformował na swoim koncie na Twitterze. Pomimo początkowych dobrych rokowań stawianych przez lekarzy, tym razem przebieg choroby zakończył się śmiercią.

Paul Allen od dzieciństwa znał się z z Billem Gatesem, z którym uczęszczał do tej samej szkoły w Seattle. W 1975 roku wspólnie założyli Microsoft. W 1982 roku Allen zrezygnował z prowadzenia firmy ze względu na wykrycie choroby nowotworowej. Bill Gates zażądał wtedy od swojego wspólnika większościowej części udziałów, którą Allen mu przekazał. W 1986 roku, Allen założył firmę inwestycyjną Vulcan, która poza nowymi technologiami zajmuje się sportem i rozrywką.

Współtwórca Microsoftu to też filantrop. Majątek Paula Allena szacowany jest na 20 miliardów dolarów (74 miliardy złotych). Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona na cele charytatywne w ramach tzw. Giving Pledge. To inicjatywa Billa Gatesa i Warrena Buffetta, do której przystąpiło 184 milionerów z całego świata, w tym również Paul Allen. | CHIP