PGA 2018: Gry roku to Frostpunk i CS:GO

“Frostpunk” to klimatyczna gra polskiego 11 bit studios, wydana przez Cenegę. Na ten tytuł zagłosowało 51 procent czytelników CHIP-a. I nie jest to dla nas szczególnym zaskoczeniem. Fabuła gry osadzona jest w mroźnym, postapokaliptycznym świecie, w którym musimy zbudować miasto i przetrwać ekstremalnie niskie temperatury. “Frostpunk” odniósł sukces już w pierwszych dniach po premierze. We wrześniu studio wydało bezpłatny dodatek “The Fall of Winterhome” dla wszystkich, którzy kupili podstawową wersję gry.
PGA 2018: Gry roku to Frostpunk i CS:GO

Najpopularniejszą grą e-sportową mijającego roku okazał się – według czytelników CHIP-a – Counter Strike: Global Offensive. Na ten tytuł zagłosowało 12 procent osób. 2 i 3 miejsce zajęły dwie gry z gatunku MOBA, czyli “League of Legends” i “Heroes of the Storm”. “Counter Strike” od lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich kibiców e-sportu. Duża w tym zasługa dawnych sukcesów tzw. złotej piątki podczas World Cyber Games w tej dyscyplinie, a także późniejszych sukcesów Virtus.pro podczas Intel Extreme Masters.

Chcieliśmy Wam podziękować za duże zainteresowanie tegorocznym plebiscytem. To oczywiście przede wszystkim zabawa, w której jurorami są czytelnicy CHIP-a. Okazało się, że większe znaczenie od puli nagród ma przywiązanie do danego tytułu i gatunku. W przeciwnym wypadku, zapewne na pierwszym miejscu znalazła by się “Dota 2” i “Fortnite”, bowiem to producenci tych gier przeznaczają najwięcej na turnieje i e-sport. |CHIP

PARTNERZY CHIP NA PGA:

HUION POLSKA – profesjonalne tablety graficzne dla najbardziej wymagających w bardzo dobrych cenach.
DIABLO CHAIRS – świetne fotele dla graczy
CHIEFTEC – solidne gamingowe obudowy i wydajne zasilacze
CREATIVE SOUND BLASTER – najwyższa jakość dźwięku
LG – monitory dla graczy, którzy wiedzą, że liczy się każdy szczegół
SONY XPERIA – najnowsze technologie, doskonałe zdjęcia