Sila – bezprzewodowy router gamingowy Razera

Sila ma 3 gigabitowe wejścia LAN i pojedynczy WAN, a także po jednym złączu USB 3.0 i USB 2.0. Router Razera potrafi automatycznie przełączać się na najlepsze dostępne pasmo dzięki tzw. ZeroWait DFS. W zależności od ustawień, możemy poustawiać priorytety dla urządzeń i na przykład uprzywilejować konsolę, smartfon albo komputer z włączoną grą lub wideo. Ustawieniami sieci można zarządzać za pomocą aplikacji na Androida i iOS-a.
Sila – bezprzewodowy router gamingowy Razera

Razer Sila pozwala ustawiać priorytety dla urządzeń i aplikacji (fot. Razer)

Konfiguracja kilku routerów Razera pozwala skorzystać z algorytmu HWM (Hybrid Wireless Mesh), który pozwala wyeliminować tzw. martwe punkty, w których zanika zasięg. Producent chwali się, że trzy urządzenia zestawione w sieć typu Mesh mogą zapewnić zasięg nawet do 2,5 kilometra. Imponujące jest też maksymalna prędkość przesyłu. W przypadku protokołu danych. W przypadku protokołu 802.11n wynosi on 400 Mbps, natomiast dla standardu 802.11ac (pasmo 5 Ghz) przepustowość wynosi 1734 Mbps + 866 Mbps.

Sila to niepierwszy “gamingowy” router. W sprzedaży dostępne są także urządzenia sieciowe produkowane przez Asusa pod marką ROG, a także routery takich firm jak Linksys, Netgear i TP-Link ze słowem “gaming” w nazwie. Więcej o wydajnych urządzeniach sieciowych możecie przeczytać w naszym rankingu. | CHIP