Sklepy Saturn zniknęły z polskiego rynku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 22 sklepy Saturna w Polsce przemianowano na punkty Media Markt. Z perspektywy klienta w zasadzie nic się nie zmieni. Nadal będą obowiązywały nabyte w Saturnie karty podarunkowe. W sklepach MediaMarkt będzie też można składać reklamacje produktów zakupionych w siedzibie drugiej marki. Pracownicy również nie stracą pracy – otrzymają jedynie nowe identyfikatory i stroje robocze. Decyzja firmy MediaMarktSaturn Polska została podjęta ze względów czysto wizerunkowych.
mediamarkt
mediamarkt

Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków. – tłumaczy Marcin Rosati, Prezes Zarządu firmy.

Dziwne, że przedsiębiorstwo zdecydowało się dopiero teraz na taki ruch. Od samego początku bowiem ceny towarów i promocje były w obu sklepach takie same. Klienci nie mogli jednak odbierać zamówionego towaru czy składać reklamacji w placówce drugiej marki. Teraz będzie na pewno wygodniej. | CHIP