Twórcy Fortnite’a pozywają youtuberów

Sprawa „Epic Games, Inc. v. Lucas et al.” została założona 10 października i skierowana jest przeciwko Brandonowi Lucasowi, którego kanał ma ponad 1,7 miliona subskrybentów. Studio oskarża Golden Modza o używanie i sprzedaż cheatów.
Twórcy Fortnite’a pozywają youtuberów

[banner slot=”text”]

Jeden z najpopularniejszych na świecie gamingowych youtuberów często pokazywał w swoich filmach działanie cheatów do “GTA 5” i “Fortnite’a”. Wszystkich zainteresowanych nabyciem „magicznej mocy” odsyłał do opisu nagrania. Umieszczony w nim link umożliwiał zakup ekstra możliwości.

Epic Games oskarżył obu youtuberów o złamanie praw autorskich i naruszenie umowy licencyjnej poprzez zhakowanie kodu źródłowego “Fortnite’a”. Lucas został oskarżony również o czerpanie korzyści majątkowych ze sprzedaży „cheatów” na reklamowanych przez niego stronach goldengodz.com i gtagods.com.

Jedna ze stron, na której można kupić cheaty.

Epic Games domaga się od youtubera odszkodowania i zwrotów poniesionych kosztów sądowych. Ale nie tylko o pieniądze tu chodzi. Studio tą głośną sprawą chce odstraszyć każdego kto będzie sięgał po takie nielegalne praktyki. Na prośbę Epica z You Tube’a zniknęło już kilka filmów, w których Modzi Excentric  pokazywali haki i cheaty. Dość zabawne jest to, że Modz miesiąc temu opublikował film pod proroczym tytułem „I am getting sued by Fortnite…” (jestem pozwany przez Fortnite”). Mówi w nim, że czuje się dyskryminowany przez Epica. A przecież jest “tylko dzieckiem, które robi filmy, podobające się innych użytkownikom”.

https://youtu.be/Zh0jiRppKFQ

Firma ma świadomość, że jej najbardziej intratny tytuł jest zbyt łatwy do nielegalnego zmodyfikowania. W zeszłym roku zrobił to 14-latek. Być może w walce z hakerami pomoże Epicowi przejęcie w zeszłym tygodniu fińskiej firmy Kamu, która jest właścicielem platformy, zabezpieczającej gry o nazwie Easy Anti-Cheat. | CHIP