Twórcy Fortnite’a pozywają youtuberów

Studio Epic Games już nie po raz pierwszy oskarża graczy oszukujących podczas gry. Tym razem sprawa nabrała rozgłosu ponieważ pozwanymi są znany na całym świecie youtuber Golden Modz (w realu Brandon Lucas) i jego partner Excentric (w realu Colton Conter).

Sprawa „Epic Games, Inc. v. Lucas et al.” została założona 10 października i skierowana jest przeciwko Brandonowi Lucasowi, którego kanał ma ponad 1,7 miliona subskrybentów. Studio oskarża Golden Modza o używanie i sprzedaż cheatów.

Reklama

Jeden z najpopularniejszych na świecie gamingowych youtuberów często pokazywał w swoich filmach działanie cheatów do „GTA 5” i „Fortnite’a”. Wszystkich zainteresowanych nabyciem „magicznej mocy” odsyłał do opisu nagrania. Umieszczony w nim link umożliwiał zakup ekstra możliwości.

Epic Games oskarżył obu youtuberów o złamanie praw autorskich i naruszenie umowy licencyjnej poprzez zhakowanie kodu źródłowego „Fortnite’a”. Lucas został oskarżony również o czerpanie korzyści majątkowych ze sprzedaży „cheatów” na reklamowanych przez niego stronach goldengodz.com i gtagods.com.

Jedna ze stron, na której można kupić cheaty.

Epic Games domaga się od youtubera odszkodowania i zwrotów poniesionych kosztów sądowych. Ale nie tylko o pieniądze tu chodzi. Studio tą głośną sprawą chce odstraszyć każdego kto będzie sięgał po takie nielegalne praktyki. Na prośbę Epica z You Tube’a zniknęło już kilka filmów, w których Modzi Excentric  pokazywali haki i cheaty. Dość zabawne jest to, że Modz miesiąc temu opublikował film pod proroczym tytułem „I am getting sued by Fortnite…” (jestem pozwany przez Fortnite”). Mówi w nim, że czuje się dyskryminowany przez Epica. A przecież jest „tylko dzieckiem, które robi filmy, podobające się innych użytkownikom”.

Firma ma świadomość, że jej najbardziej intratny tytuł jest zbyt łatwy do nielegalnego zmodyfikowania. W zeszłym roku zrobił to 14-latek. Być może w walce z hakerami pomoże Epicowi przejęcie w zeszłym tygodniu fińskiej firmy Kamu, która jest właścicielem platformy, zabezpieczającej gry o nazwie Easy Anti-Cheat. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.