Wyszukiwarka DuckDuckGo z nowym rekordem wyświetleń

Wiele stron internetowych chciałoby się pochwalić podobnym osiągnięciem. Warto jednak pamiętać, że jest to jedynie mały fragment ruchu, jaki osiąga Google w ciągu dnia. Codziennie internauci wykonują 3,5 miliarda zapytań za pomocą wyszukiwarkowego giganta. Oznacza to, że aby DuckDuckGo doścignęło Google, użytkownicy musieliby 116 razy częściej korzystać z alternatywnej wyszukiwarki.
Wyszukiwarka DuckDuckGo z nowym rekordem wyświetleń

Twórcy wyszukiwarki DuckDuckGo twierdzą, że nie zbierają danych o użytkownikach (graf. DuckDuckGo)

DuckDuckGo powstało w 2008 roku w Pensylwanii w Valley Forge, w Stanach Zjednoczonych. Twórcy serwisu przekonują, że dbają o prywatność swoich użytkowników i nie zbierają informacji na ich temat. Strona internetowa z sympatycznym kaczorem w logo została stworzona z wykorzystaniem oprogramowania open-source. Brak profilowania jednak w dużym stopniu sprawia, że wyszukiwanie nie jest aż tak dokładne jak w przypadku Google. Mimo to, jak widać wiele osób chętnie korzysta z konkurencji firmy z Mountain View, chociażby po to, aby gigant nie poczuł się za pewnie.

Nie jest wykluczone, że wzrost zainteresowania DuckDuckGo wynika z niedawnej afery związanej z ujawnieniem wycieku danych z portalu społecznościowego Google+. Pisaliśmy o tej sprawie na początku tygodnia w CHIP-ie. Czas pokaże, czy trend się utrzyma i DuckDuckGo zacznie rosnąć w siłę. Na razie się jednak nie zanosi, aby ktokolwiek mógł zagrozić dominacji Google. | CHIP