Zagłosuj na polską grę roku

Jeszcze do czwartku możecie głosować na Gamingową Markę Roku. Poza sprzętem dla graczy wraz z Poznań Game Arena postanowiliśmy uhonorować polskich producentów oprogramowania przeznaczonego do rozrywki. Który, według was, polski tytuł zasługuje na miano najlepszej polskiej gry 2018 roku? Swój głos możecie zostawić w naszej ankiecie konkursowej. Aby ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy nominowane produkcje.
gra roku
gra roku

Ancestors Legacy

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego przenosi graczy do czasów wczesnego średniowiecza. Kampanię charakteryzują nawiązania do wydarzeń historycznych m.in. rządów Piastów czy najazdu wikingów na Wyspy Brytyjskie. Poza sześcioma scenariuszami dla jednego gracza, tytuł pozwala także bawić się w trybie wieloosobowym. Za produkcję odpowiada Destructive Creations, twórcy kontrowersyjnego, obracającego się wokół brutalności “Hatred”.

Detached

Trzecia gra studia Anshar jest równocześnie ich pierwszym, dużym tytułem. Wcześniej producent wydał dwie gry mobilne – “Path of Kara” i “TinyGameDev”. “Detached” to świetnie wyglądająca produkcja FPP na gogle VR (PC, PS4), której akcja rozgrywa się w kosmosie. Główną osią zabawy jest tryb PvP skupiony na survivalu, rozwiązywaniu zagadek i rywalizacji. Charakterystyczną cechą jest sposób w jaki się przemieszczamy, symulujący przebywanie w próżni kosmicznej.

Farm Manager 2018

Strategia ekonomiczna, której koszt produkcji zwrócił się w kilkanaście godzin po premierze. Gra skupia się na rozwijaniu gospodarstwa poprzez sterowanie procesami uprawy ziemi, dobierania pracowników, hodowania zwierząt i przetwarzania zebranych plonów. Jest to pierwszy wysokobudżetowy projekt studia Cleversan Software. Na jego koncie do tej pory znajdowały się głównie niewielkie gry mobilne m.in. “Virtual Dices”, “Tap This”.

Frostpunk

Chyba najbardziej rozpropagowana medialnie gra z tego zestawienia. Studio 11 bit kilka lat temu wypuściło genialne “This War of Mine”, za które zgarnęło mnóstwo nagród. Ich kolejna gra to strategia czasu rzeczywistego wzbogacona o aspekty budowania miasta i elementy survivalowe. Produkcję wyróżnia konieczność podejmowania niejednoznacznych decyzji moralnych, mających wpływ na przebieg gry. To nietypowe połączenie podbiło serca graczy – tytuł zebrał bardzo pozytywne recenzje (m.in. 84/100 w serwisie Metacritick).

House Flipper

Od kilku lat dużym zainteresowaniem wśród graczy i youtuberów cieszą się wszelkiego rodzaju symulatory. Krakowskie studio Empyrean zadebiutowało ciepło przyjętym symulatorem generalnego remontu domu. “House Flipper” pozwala rozpocząć karierę jako jednoosobowa firma remontowa – gracz realizuje te wszystkie prace, których w prawdziwym życiu unika jak ognia. W grze naszym zadaniem jest m.in. wynoszenie śmieci, malowanie ścian, pozbywanie się insektów i czyszczenie płytek w łazience. Gra zwróciła się w ciągu doby i trafiła na listę bestsellerów na Steamie.

My Brother Rabbit

Studio Artifex Mundi ma na koncie kilkanaście gier HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure). “My Brother Rabbit” to ich pierwsza produkcja, która mocniej nawiązuje swoją formą do klasycznych przygodówek, ale również z sekwencjami szukania obiektów. Nie mechanika tu jednak zachwyca najmocniej, a klimat i oprawa wizualna, które przenoszą graczy w świat dziecięcej wyobraźni.

Phantom Doctrine

https://youtu.be/2qO7nIarQow

Strategia szpiegowska przedstawiająca alternatywną historię zimnej wojny, w której nie brakuje nawiązań do rzeczywistych wydarzeń i postaci.  Grę charakteryzuje duża swoboda w doborze taktyki. “Phantom Doctrine” często porównuje się do serii “XCOM”. Za produkcję odpowiada CreativeForge Games, w którego portfolio znajdują się “Ancient Space” i “Hard West”.

Space Pioneer

Studio Vivid Games specjalizujące się w produkcjach mobilnych wydało w tym roku kolejną perełkę. “Space Pioneer” to strzelanka w rzucie izometrycznym, w której gracz eksploruje kolejne planety. Zebrała bardzo dobre recenzje nie tylko ze względu na przyjemny gameplay, ale też nieinwazyjne mikropłatności. Szybko trafiła na listę najchętniej pobieranych gier w App Store. Jest też dostępna na Google Play.

Tanks a Lot!

Wirtualne, kolorowe potyczki czołgów skupione na rozgrywkach wieloosobowych (mecze 3 vs 3). “Tanks A Lot!” pozwala zbudować swój czołg z różnych części i wziąć udział w czterech trybach rozgrywki: klasycznym Deathmatchu, walce o zasoby, Battle Royale i piłce nożnej. Jeden z dwóch tytułów wykorzystanych w biciu rekordu świata w najdłuższej grze na smartfonie.

Trains VR

Każdy kto w dzieciństwie marzył, by jego pokój zamienił się w olbrzymią makietę z kolejkami może zrealizować po części to marzenie dzięki produkcji studia House of Fables. Gra na pecetowe gogle VR pozwala pobawić się modelami kolejek rozwiązując przy okazji zagadki logiczne. Akcję obserwuje się zarówno z perspektywy maszynisty, jak i konstruktora tras. | CHIP