AVS: słuchawki Sound BlasterX H6 dla wymagających graczy i systemy dźwięku przestrzennego

Z tego faktu z pewnością ucieszą się użytkownicy popularnych konsol, ale także komputerów PC. Zwłaszcza, jeśli port słuchawkowy jest umieszczony w niewygodnym miejscu na obudowie komputera. Choć i to nie powinno sprawiać problemu, ponieważ dołączony kabel słuchawkowy ma aż 2 metry. Wygodę zapewnia też regulacja głośności zlokalizowana na obudowie. Graczy z pewnością ucieszy odpinany mikrofon z funkcją redukcji hałasu. Słuchawki Sound BlasterX H6 kupimy za około 300 złotych (70 euro).
AVS: słuchawki Sound BlasterX H6 dla wymagających graczy i systemy dźwięku przestrzennego

Podczas targów Audio Video Show w Warszawie Creative na swoim stoisku pokazał też swój sztandarowy system dźwięku przestrzennego, czyli X-FI Sonic Carrier. To urządzenie w formie listwy, które zapewnia dźwięk przestrzenny w układzie 15,2. Nad jakością czuwa 8 procesorów, dzięki czemu można w pełni wykorzystać technologię Dolby Atmos, a także SuperWide X-Fi. Urządzenie ma 15 głośników i subwoofer. Trzeba przyznać, że nawet nagranie z YouTube’a na tym sprzęcie potrafi zrobić wrażenie. X-FI Sonic Carrier można kupić za około 19 tysięcy złotych (5 tysięcy dolarów).

— Przełomowość rozwiązania polega na uzyskaniu doskonałych parametrów odwzorowania dźwięku i uzyskaniu efektu przestrzennego 15.2 mimo wykorzystania jednej listwy z 15 głośnikami, montowanej pod ekranem TV oraz jednego subwoofera dającego efekt dwóch takich urządzeń — powiedział nam Paul Seow, Brand Manager Creative Technology.

Katana to głośniki, które powinny przypaść do gustu zwłaszcza graczom (fot. Creative)

Na stoisku Creative’a nie mogło zabraknąć urządzeń przeznaczonych do komputerów osobistych. Producent szacuje, że z Sound Blasterów korzysta ponad 400 milionów osób na całym świecie. Na AVS w Warszawie mieliśmy okazję zobaczyć tez Creative SoundBlaster X Katana, czyli głośników komputerowych zaprojektowanych z myślą o graczach. Jest to chyba obecnie jedyna listwa z głośnikami, która mieści się pod monitorem. Za zestaw trzeba zapłacić około 1000 złotych.

[banner slot=”text”]

Audio Video Show to warszawskie targi sprzętu multimedialnego. Zorganizowano je między 16 a 18listopada w trzech miejscach w Warszawie – na PGE Narodowym, a także w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. To dobra okazja do przyjrzenia się systemom audio-wideo. O najciekawszych nowościach, jakie pojawiły się podczas tegorocznych targów, pisaliśmy w piątek. | CHIP

Więcej:Creative