audio video show 2018

Najciekawsze urządzenia wystawy Audio Video Show 2018

Co powiecie na kolumny za 800 tys. zł?

Transrotor Artus

Żaden audiofil nie przejdzie obok niego obojętnie (fot. materiały prasowe)

Najdroższy gramofon świata. Urządzenie kosztuje ponad 600 tysięcy złotych i charakteryzuje się całkowicie odsprzęgniętym talerzem, a także żyroskopowym zawieszeniem. W trakcie wystawy będzie można porozmawiać z współwłaścicielem firmy Transrotor.

Rockport Lyra

Niepozorne z wyglądu kolumny w cenie domu z ogrodem

Kosztujące ponad 800 tys. złotych głośniki to jedne z najlepszych konstrukcji na świecie. Zostaną zaprezentowane z lampową elektroniką firmy VTL: wzmacniaczami mSiefried Series II oraz przedwzmacniaczami TL-7.5 Series III. W kolumnach zastosowano głośniki średniotonowe z poszczególnymi sekcjami membrany z włókien węglowych o różnej grubości. Dzięki temu osiągnięto niespotykanie niski poziom zniekształceń.

D’Agostino Relentless

Wzmacniacz, który zagra wszystko

Ważące 250 kg i kosztujące 1,2 miliona złotych monobloki o mocy dochodzącej do 6000 W przy 2 Ω zostaną zaprezentowane przez samego właściciela i konstruktora, legendę hi-endu, Dana D’Agostino. Będzie to pierwsza wizyta byłego szefa firmy Krell w Polsce. Swego rodzaju dodatkiem do kosztującego blisko 3 miliony złotych systemu, będą kolumny Wilson Audio Alexx, których prezentacja w ubiegłym roku przyciągnęła prawdziwe tłumy. Dużą atrakcją pokazu będzie przedpremierowy odsłuch albumu „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a 16 listopada o godzinie 13:00 oraz winylowej płyty „Ulotne" Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek tego samego dnia o godzinie 15:00 – właśnie na takim systemie marzeń.

Manron Delta SE 150

Piękna forma i zachwycający dźwięk

Toruńska firma Manron zaprezentuje wyjątkowy wzmacniacz, w którym zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30-tych XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej na kanał. Oryginalnie lampy tego typu stosowano w nadajnikach radiowych. Cena urządzenia? Milion złotych za parę.

Philips OLED+ 903

telewizory
Telewizor może się pochwalić jasnością na poziomie 1000 nitów (fot. materiały prasowe)

Na koniec produkt w bardziej przystępnej cenie. Najnowszy telewizor Philipsa to zarazem pierwszy odbiornik z oznaczeniem OLED+, który nie odnosi się akurat do obrazu lecz dźwięku. Ten znak symbolizuje bowiem najwyższą jakość audio, jaką zapewnić mają rozwiązania firmy Bowers & Wilkins. Poza efektownym systemem doświetlania Ambilight, telewizor charakteryzuje się także wbudowanym asystentem Google, a także minimalistyczną „różdżką”, która jest kompatybilna z połączonymi z telewizorem urządzeniami. Telewizor kupimy w polskich sklepach za ok. 8999 zł (sprawdź aktualne promocje). | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze słuchawki m.in. AKG Y50, Marshall Major II czy JBL E30.